Skvělá zpráva: Nejstarší žena nakažená koronavirem se vyléčila. Dává tak velkou naději dalším, které tato nemoc postihla

Staří lidé se počítají za skupinu lidí nejvíce ohrožených vznikem těžkého průběhu onemocnění COVID-19 způsobeného novým koronavirem. Celosvětově se šířící pandemie už stála život desítek tisíc lidí ze všech zemích planety a většina z nich byla právě z řad seniorů nad 60 let věku. Přesto však svět šokovaly dobré zprávy z Itálie i čínského Wuhanu, a dokonce i z České republiky.

Navzdory předpokladům lékařů se množí případy stařičkých babiček, které se s nákazou popasovaly na výbornou a nejenže poslušně nezemřely, jak velí hlasy vědců ze Světové zdravotnické organizace, ale dokonce se z nemoci úplně zotavily a, s trochou nadsázky, po svých odskotačily z nemocnice domů.

Stoleté dámy pevného zdraví nepřekvapil ani COVID

První vyléčenou seniorkou a zároveň dosavadní rekordmankou byla číňanka Kuang-fen Čangová z epicentra pandemie, provincie Wuhan. Přestože byla do nemocnice převezena ve velmi vážném až kritickém stavu, z nákazy se vyléčila za pouhých šest dní v polovině března. Bylo jí celých 103 let. Nutno podotknout, že tato žena byla i po ostatních stránkách naprosto zdravá a i přes svůj věk trpěla pouze chronickým zánětem průdušek, který je pro starší lidi typický, jinak ale netrpěla vůbec žádnou jinou chorobou.

Čtěte také: 7 alarmujících znamení vašeho těla, že vaše střevní mikroflóra má obrovské potíže. Rozhodně je neignorujte, jelikož to může mít drsné zdravotní následky

Lehký průběh infekce koronavirem zaznamenala i druhá žena, jejíž věk se blížil staletí. Pětadevadesátiletá Italka se z nemoci i po převozu do nemocnice uzdravila prakticky sama. Vzhledem k jejímu věku se lékaři totiž obávali nasadit jí antivirální terapii. Jen jí ulevovali tím, že tlumili bolest a podporovali její dýchání. Po několika týdnech už kyslík nepotřebovala a i testy na přítomnost koronaviru se ukázaly jako negativní.

Podobně na tom byl také 97 let starý muž z Lombardie, jehož zotavení trvalo pouhých 14 dní. Na začátku dubna se k uzdraveným seniorům přidala i žena z Prahy, jíž do stovky chyběly pouhé čtyři roky.