Skvělé! Jak si vyrobit vlastní deodorant, který funguje? Podívejte se!

V dnešní době většina konvenčních deodorantů a antiperspirantů je plná syntetických chemikálií, které rychle pronikají do pokožky, což způsobuje podráždění kůže
a maí určitý potenciál narušovat hormonální rovnováhu, zejména pokud obsahují parabeny.

Hliník se používá v antiperspirantech k „vysušení potu vstřikováním hliníkových iontů do buněk. Když jsou hliníkové ionty vtaženy do buněk, voda proudí; buňky začínají bobtnat a vytlačují potrubí tak, aby se pot nepodařilo dostat ven, „říká Julie Gabriel, Zelená průvodce pro krásu . Věděli jste, že FDA vyžaduje, aby všechny antiperspiranty snížily potní průměrného člověka o 20 procent? (1) Lepším přístupem je nosit přirozený deodorant, který umožňuje vypuštění potu a toxinů namísto jejich zachycení dovnitř.

Lidé zkouší mnoho značek všech deodorantů koupených v obchodě. Bohužel žádný z nich neudělal tak svělou práci, která má ochránit před zápachem způsobeným apokrinním potem v kombinaci s bakteriemi. Zjistili jsme, že domácí deodoranty dělají skvělou práci při prevenci proti zápachu.

Čtěte také: Naplnil si latexové rukavice cementem… a pak o 2 dny později? Tohle je geniální, kéž bych o tom věděla už dříve

Jak si tedy vyrobit deodorant doma?

Ingredience:

1/4 šálku sódy na pečení
1/4 šálku práškového arómu
5-6 lžící kokosového oleje
10 kapek esenciálního oleje

Postup:

Smícháme sodu na pečení, kokosový olej a práškové aroa a použijeme lžičku, abychom směs promíchali tak, aby měla pevnou strukturu.

Sícháme s eseniálním olejem a použijeme sklenici s víčkem a dáme do lednice.

Směs by měla být stejně tuhá jako ta, kterou koupíte v obchodě.