Skvělý trik pro snadné setí zeleniny, který se bude na jaře hodit

Letošní zima byla extrémně mrazivá. Jaro už naštěstí klepe na dveře a s ním přichází také příprava na pěstování ovoce a zeleniny, stejně jako péče o celou zahradu. Dneska vám ukážeme skvělý nápad na výsev semínek v krabičce na vajíčka. Tímto způsobem rostliny porostou rychleji, zeleninu budete mít k dispozici mnohem dříve a přitom je postup velice jednoduchý.

Obrovskou výhodou této techniky je, že budou mladé rostlinky chráněné před plevelem a pro vás bude mnohem jednodušší mít pod kontrolou, kolik toho zasadíte i sklidíte. Navíc bude zelenina na zahradě vypadat velmi úhledně a sklizeň bude neuvěřitelně jednoduchá, protože nebudete mít na jednom místě hodně rostlinek a na jiném naopak málo. Vše bude rovnoměrné a přehledné. Jak na to?

Co budete potřebovat a jak to udělat?

V první řadě si připravte semínka, která chcete zasadit. Tato metoda je ideální na mrkev, ředkvičky, celer a další druhy zeleniny. Po ruce si dejte spodní část krabičky na vejce, nůž, semínka a igelitovou tašku.

Čtěte také: Zahradník radí, jak si vypěstovat žluté růže z poupat

https://www.babcineprzepisy.pl/

Na přípravě není nic složitého. Do každé dutiny na vajíčku udělejte nožem otvory.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Každý z nich potom vyplňte zeminou a vytvořte důlky pro semínka.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Do každé díry vložte jedno až dvě semínka zeleniny, kterou chcete vypěstovat. Zakryjte je zeminou a zalijte vodou.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Takto připravenou spodní část krabičky na vejce vložte do igelitového sáčku a položte na teplé místo.

https://www.babcineprzepisy.pl/

Jakmile se objeví výhonky, můžete krabici položit pod lampu nebo na slunce. Můžete je jednoduše položit na parapety oken nebo je rozložit na balkonu nebo terase. Hlavně, ať se vám do nich nedostanou děti nebo domácí mazlíčci, jinak nebudete mít úrodu žádnou.

Co udělat, až budete chtít pěstovat venku?

Jakmile bude venku dostatečně teplo a rostliny budou připravené k výsadbě, čeká vás velmi jednoduchý úkol. Možná si představujete, že budete muset každou z krabičky vyndat, ale není to pravda. Stačí, když celou krabičku vložíte do připraveného záhonu, lehce zasypete zeminou a zalijete vodou.

Tato metoda je neuvěřitelně jednoduchá a extrémně účinná. Budete mít díky ní mnohem lepší úrodu, sazenice porostou v krabičce velmi rychle a budou dokonale chráněné před plevelem. Vaše zeleninová zahrada ještě nikdy nevypadala tak dobře, čistě a upraveně, jako bude vypadat během letošní sezóny díky tomuto jednoduchému triku. Vyzkoušejte tuto techniku a rozhodně nebudete litovat!