Skvělý způsob, jak pěstovat brambory na terasách a balkonech: Trik starých zahrádkářů, jak díky pytlům mít desítky Kg sklizeň – z pár metrů čtverečních

Máte rádi brambory a chcete poradit s jejím pěstováním? Musíte si je kupovat v obchodě nebo brát od známých? Zkuste si je vypěstovat sami. Pokud nemáte zahradu, můžete využít balkon. Pěstování brambor se pro vás stane radostí i zábavo. Navíc ušetříte peníze za jejich nakupování a vždy jich budete mít dost. Pojďte s námi zjistit, jaké výhody pěstování v pytlích má. Neváhejte a vyzkoušejte to, dokud je čas.

Na terase či balkonu

Pěstování brambor v pytlích je skvělou alternativou pro lidi, kteří mají na zahradě velmi málo místa nebo zahradu nemají vůbec. Pokud je to i váš případ, pak se určitě nechte touto radou inspirovat a vyzkoušejte ji. Vypěstovat brambory netrvá moc dlouhou a mohou růst prakticky všude. Samozřejmě je pro ně lepší nějaká chladnější bramborářská oblast, ale klidně je zvládnete vypěstovat i na balkoně. Pokud nemáte zahradu, pomocí pytlové metody je vypěstujete na terase nebo balkonu.

Velké výnosy brambor

Brambory se vysazují do půdy na začátku jara, konkrétně po 10. dubnu. Pokud je ovšem budeme sadit v pytlích, nemusíme čekat až na jaro, ale zvládneme to i několik týdnů předem. Pěstovat brambory v pytlích poskytuje mnohem větší výnosy brambor, než kdybyste je pěstovali klasicky v půdě. Díky pytlové metodě mohou mít až 2x více hlíz než obvykle.

Čtěte také: 15 originálních způsobů, jak ozdobit narozeninové koláče. I z obyčejného zákusku se může stát mistrovské dílo!

Juta nebo nákupní taška

Pro pěstování v pytlích je dobré využít klasické jutové pytle nebo je možné použít i velké a opakované používané nákupní tašky z látky. Právě tyto látky jsou vhodné pro pěstování brambor na balkonech a terasách. Stejně tak jsou dobré pytle pletené z polypropylenu. Tyto tašky zakoupíte v jakémkoliv stavební skladu. Tyto pytle poskytnou volný proud vzduchu a přebytečná voda bude jednoduše vytékat do země, na které budu pytle stát. V Anglii se navíc prodávají speciální tašky se zipem, které jsou na toto pěstování nejvhodnější.

Pozor na černé sáčky

Můžete také použít klasické plastové sáčky, ale raději se vyhněte těm černým. Tato barva přitahuje slunce, že se bude voda více vypařovat. Je také vhodné plastové sáčky propíchnout na více místech, aby půda dýchala a přebytečná voda mohla vytékat. V opačném případě začnou brambory hnít, a to rozhodně nechceme. V případě, že budeme pěstovat brambory v plastových sáčcích, je nutné dát na balkon nebo terasu něco, co zabrání vytékání vody pryč.

Bez mravenců a plísní

Pěstování brambor v pytlích přináší mnoho výhod, a proto se na některé podíváme a zmíníme je. Díky tomu, že jsou v pytli, je můžeme kdykoliv přemístit na jiné místo, například při dlouhotrvajících deštích, které nemají rádi. Pytle chrání brambory před plísněmi. Neměly by se v nich objevovat mravenci a jiný hmyz. V pytlích můžete brambory pěstovat celou sezonu a budou vám růst i ve tmě. Z jednoho pytle můžete vypěstovat až 6 kg brambor.