David Hampl
22 ledna, 2021

Očkovat proti koronaviru se nechávají nejen přední politici, ale také zdravotníci. Jedním z nich je asi nejznámější slovenský záchranář – Vilém Dobiáš. Podle něj je právě očkování jediným účinným způsobem, jak zmírnit aktuální pandemii. Tento známý lékař a záchranář denně nasazuje svůj vlastní život pro záchranu jiných, a proto považuje ignorantství a neopatrnost lidí za velmi šokující a neohleduplnou. I přesto, že je Dobiáš již vyššího věku, a patří tedy k ohrožené skupině obyvatel, bojuje s koronavirem jako zdravotník každý den.

Vakcína je úžasným pokrokem medicíny

Ministerstvo zdravotnictví České republiky zveřejnilo video, ve kterém mluví sám Dobiáš a vysvětlujte, proč se nechal očkovat a jak celou situaci vnímá. Podle něj jsou ochranné pomůcky, které zdravotníci používají při práci, jen částečně účinné. I z toho důvodu podporuje komplexní přeočkování zdravotník. Chce chránit sebe, svou rodinu a přátele i další pacienty, se kterými se dennodenně stýká. Dobiáš už má v této chvíli za sebou první dávku vakcíny a za tři týdnu půjde na druhé očkování.

Ve videu lékař také vzpomíná na osudy svých dvou strýců, kteří zemřeli na tuberkulózu. Dobiáš zmínil, že on sám byl proti tuberkulóze očkován ještě v porodnici, a upozornil na to, jak moc můžeme být vděčni vědeckému pokroku, že nám umožňuje chránit se očkováním proti těmto nebezpečným nemocem.

Běžte se nechat očkovat

Dobiáš na závěr potvrdil, že je rád, že mohl být očkován. Vyzval také ostatní lidi, aby se nechali naočkovat, aby se nové vakcíny nebáli a nevěřili mýtům a legendám, které o ní kolují na internetu. Apeloval na zdravý lidský rozum, který nám nemá dovolit věřit bludům a nesmyslům. Věří, že brzy budeme opět moci začít chodit do společnosti, na koncerty, do divadla, cestovat do zahraničí a nemít strach o zdraví své a svých blízkých.

Sdílejte článek