Slepice pečovala o mláďata, ale rozhodně to nebyla kuřátka

Slepice jsou úžasná zvířata, i když si to hodně lidí neuvědomuje. Často uslyšíte, že slepice jsou hloupá stvoření, která využíváme jen pro vejce a maso. Ve skutečnosti jsou to velmi citlivá a starostlivá zvířata, která zahřívají svá vajíčka, i když se mláďata vylíhnou. Berou si své mladé pod křídla a chrání je před nebezpečím. Tento příběh je o trochu netradičních mladých jedné slepice.

tudasfaja.com

Slepice jsou skvělé matky

Farmář jednoho dne šel zkontrolovat slepice v kurníku. Viděl, že jedna z nich sedí na vejcích. Na tom rozhodně není nic zvláštního, ale najednou uslyšet podivné zvuky. Jemné mňoukání ho přesvědčilo, že se nejedná o vejce ani kuřata. Podíval se pod slepici a nedokázal pochopit, co vidí. Pod slepicí se ve slámě rozhodně neskrývala malá kuřátka. Místo toho se tato obětavá maminka starala o mláďata, která to v danou chvíli nejvíce potřebovala.

tudasfaja.com

Obětavá slepice se ujala malých koťátek

Jedna kočka na farmě měla hodně koťat a nedokázala se o všechny sama postarat. Ukázalo se, že tato slepice na sebe převzala její povinnosti. Pod slepicí se skrývalo několik koťat a slepice na nich seděla, jako kdyby se jednalo o vajíčka. Koťata byla jistě ráda, že se o ně někdo stará. Později za nimi přišla dokonce i matka koťat, aby se zahřála a navštívila své potomky. Tato mateřská pomoc zahřála farmáře u srdce, i když na začátku byl velmi zmatený.

Čtěte také: Jak vypadá Eva Perkausová po porodu? Máme nejnovější foto!

tudasfaja.com

Od zvířat a našich mazlíčků se můžeme učit

Zvířata jsou fascinující stvoření, která se často nedívají na velikost, pohlaví nebo druh dalších zvířat. Jakmile někdo potřebuje pomoc, vřele jim ji poskytnou. Tato koťata byla v nouzi a slepici vůbec nezarazilo, že se nejedná o kuřata. Z jejich chování a tolerance bychom se měli všichni učit. Něco takového se mezi lidmi příliš často nevidí. Většina z nás má mnoho předsudků a sobeckých potřeb. A nedokážeme si pomáhat jen proto, že to někdo jiný potřebuje.

Zdroj: tudasfaja.com