David Hampl
28 června, 2019

Proplouváte si životem ta snadno, že to ani nemůže být pravda? Možná máte rodinu, chodíte do práce a staráte se o domácnost. Možná jste mladí a života si prozatím užíváte. To se ale může velmi rychle změnit. Také vám přijde, že dny plynou tak strašně rychle a všechny jsou skoro stejné? Pak jistě nejste sami, nicméně to se může velmi rychle změnit, stejně jako jednomu mladému páru.

Nová rodina

Představte si situaci, kdy se vydáte kamkoliv na procházku a ve vysoké trávě najdete schouleného tvorečka, který nemůže ani vstát. Pak máte dvě možnosti, buď se otočíte a odejdete pryč, nebo se o malého nalezence postaráte, jako mladý pár. Ti našli malinké štěně, které však nemělo vůbec žádnou srst, protože kůže byla napadená svrabem. Léčba není vůbec jednoduchá a trvá poměrně dlouho. Mladý pár začal, po konzultaci s veterinářem, s léčbou. Trvalo to dlouho, nakonec se ze psa vyklubal tvor, který je sice ostražitý, nicméně když si získáte jeho důvěru, bude vás mít bezmezně rád. Fenka, kterou někdo nechal v poli ve vysoké trávě, zůstala s mladými lidmi a nutno říci, že vidí to, co mnoho lidí nemá šanci poznat. S mladým párem tráví celé dny, ať jsou kdekoliv.

Pes může změnit váš život

Možná jste si vždy říkali, že na nějakého domácího mazlíčka, prostě nemáte čas a tak si ho ani nebudete pořizovat. Osud však tomu chce často jinak a tak vám do cesty přivede někoho, s kým vůbec nepočítáte. Vy ale nemáte srdce na to, abyste malého tvora opustili, nebo ho dali do útulku. Jeho oči vám často řeknou, že vy jste ten pravý páníček pro něj. Nicméně je dobré ujasnit si několik věcí, než si kamaráda přinesete domů.

  • Kdo se o něj bude starat?
  • Máte nervy na rozkousané boty?
  • Zajistíte mu veterinární péči?
  • Kdo si se psem bude hrát?

Tyto otázky byste si měli zodpovědět ještě před tím, než si opuštěného pejska přinesete domů. Nezapomínejte také na to, že neznáte jeho povahu, i když lze říci, že pes je opravdu vděčné zvíře. Nemělo by se ale stávat, že budete opravdu celé dny pryč, od rána do večera, a psa si nikdo nebude všímat. Především malé štěně potřebuje pozornost, jinak by se mohlo stát, že z vašeho bytu bude kůlna na dříví. Pes je společenský tvor, který potřebuje, aby ho občas někdo podrbal nebo mu hodil aport, pro který může utíkat. Pokud se vám poštěstí, že někde najdete takto opuštěné zvíře a přesto víte, že byste se o něj nemohli postarat, pak je opravdu lepší obrátit se na nějaký z útulků, který pejskovi najde novou rodinu, u které se bude mít dobře.

Buďte i vy rodinou

I vy můžete mít doma domácího mazlíčka a nemusíte ani za něj dávat velké množství peněz. Stačí navštívit nejbližší útulek pro pejsky a tam se podívat, který z nich by vám vyhovoval. Pracovník útulku vám sdělí i to, jakou pes má povahu.

Sdílejte článek