Šlo o oblíbený výrobek určený pro děti. Šokující na tom je, že ženě zabil syna, kterému bylo pouhých 7 měsíců. Žena se rozhodla varovat ostatní. Na jakou věc si dát pozor?

Děti jsou radostí každého rodiče. Bohužel vlivem shod náhod může dojít i k tomu, že jsou důvodem utrpení rodičů. To se týká i tohoto případu, který popisuje mladou rodinu, která se těšila na svého potomka. Ten se narodil zdravý a krásný. Oba rodiče se o něho doslova vzorně starali. Bohužel došlo k tomu, že jejich dítě zemřelo. A nemohla za to ani nemoc, ani špatná péče. Vliv na to měl jeden oblíbený výrobek, který je určený dětem. Maminka se rozhodla pro osvětu a upozorňuje na možná a velká rizika.

Není to jenom ona. Ročně umře až 3 500 miminek

Není to pouze případ této maminky. Postupně pátrala a zjistila, že podle Americké Pediatrické akademie na podobné příčiny umře až 3 500 miminek ročně. Kdyby to věděla, tak se rozhodně zachová jinak a tuto věc svému dítěti do postýlky nedá. Bohužel daná fakta nevěděla a tak i když se každý den trápí, rozhodla se pro osvětu a chce říci světu, na co by si maminky měly dát pozor. Jedině tak budou moci svého potomka více ochránit. Nutno totiž říci, že stejnou věc má ve svých postýlkách mnoho dětí po celém světě. Některým se nic nestane, ale je mnoho takových, které kvůli ní umřou. Osvěta a tedy i varování je logicky na místě.

Co se vlastně stalo?

Malý chlapec byl zdravý, krásný a užíval si života. A dělal radost i svým rodičům. Stejně jako každý den ho uložili ke spánku do postýlky. Byl to den jako běžný jiný. Ráno však nastal pro rodiče šok, ze kterého se pravděpodobně nikdy nevzpamatují. Ráno našli svého chlapečka mrtvého. Ihned volali záchranku, ale její zásah již byl k ničemu. Rozběhlo se vyšetřování a policie kladla rodičům nemístné otázky, kdy je dokonce podezírala z toho, že svému dítěti sami ublížili. Zvláště potom, co pitva prokázala, že chlapeček byl udušený. Postupem času došlo k tomu, že za smrt nemohou rodiče, ale právě věc, kterou mělo dítě ve své postýlce. Kdyby to matka i otec věděli, rozhodně ji tam nenechají. A proto aktuálně vrcholí sovětová kampaň, která má všem rodičům pomoci.

Co bylo důvodem smrti děťátka? Zcela běžná věc

Co způsobilo, že se kojenec narodil mrtvý a že byl udušený? Byla to věc, kterou dnes můžeme označit jako zcela běžnou. Důvodem jeho smrti byla obyčejná deka na zahřátí. Tu můžete koupit v jakémkoliv obchodě, stejně jako ji dítě zdědí po starším sourozenci, nebo ji také uplete babička. Důvodem, proč má vliv na smrt dítěte je to, že se dítě do dané deky během spánku zamotalo. Omotala se mu kolem krku a způsobila dušení. A to až do stavu, kdy se miminko nemohlo nadechnout a tak došlo k tomu, že se udusilo. Rodiče byli v šoku a rozhodli se zmínit, jak velká rizika malým dětem hrozí, když se nemyslí i na skutečné drobnosti, kterou deky rozhodně jsou.

Jak postupovat při ochraně děťátka?

Když už deku používat, tak samozřejmě tak, aby se minimalizovalo riziko jejího omotání kolem krku dítěte. Měla by být z části schována pod matrací, která ji bude držet a které eliminuje to, že by se mohla vyhrnout a způsobit riziko smrti. Nejde ale o jedinou možnost prevence této smrtelné nehody.

Zapomínat nelze také na různé pomůcky, které se dnes prodávají. Jde jak o dětské chůvičky, tak jde také o monitory dechu. Pokud nastane jakýkoliv problém, spustí se upozornění a rodič může ihned reagovat. Dítě tak bude bez kyslíku třeba jenom pár vteřin, což je i pro malý organismus zvládnutelné. Záchrana tak přijde ze strany rodiče. I na to matka apeluje a říká, že investice do zdraví dítěte jsou ty nejlepší. A lituje, že je neudělala.