David Hampl
15 března, 2019

Lidských smyslů je celkem pět a dá se říci, že jsou všechny důležité. Přesto některé vynikají. A mezi ty rozhodně patří lidský sluch, jelikož jenom díky němu můžeme snadněji komunikovat s okolím, stejně jako můžeme být varováni před nebezpečím. Je proto na místě sluch chránit a v místech s velkým hlukem používat ochranné prostředky. Dále je na místě tomuto smyslu i prospívat. Jak? Pomocí tohoto přírodního receptu.

Když začneme ztrácet sluch, je to velký problém

Bohužel tento lidský smysl není dokonalý a tak může docházet k tomu, že začneme ztrácet sluch. Často se tak děje v pozdějším věku, ale zároveň musíme říci, že to není vždy pravidlem. Ztráta může nastat v podstatě kdykoliv a tak je dobré vědět, jak proto tomuto problému bojovat. Moderní medicína nabídne naslouchátka, což není úplně skvělá volba.

Naštěstí je ti ještě přírodní medicína, která přináší zajímavý recept, díky kterému by mělo být možné obnovit až celých 60 procent poškozeného sluchu. Je tedy jasné, že většina lidí se vydá právě touto cestou. Jste na tom stejně? Podívejte se, co zahrnuje recept na zlepšení sluchu.

Chcete si zlepšit sluch? Podívejte se, co budete potřebovat

Horší se vám sluch a vy to chcete nejenom zastavit, ale také ho zlepšit? Nebo je vaším cílem myslet také na prevenci a zajistit, že budete slyšet dobře až do konce života? Pokud ano, je na místě si připravit tyto konkrétní věci, bez kterých se při přípravě tohoto přírodního léku rozhodně neobejdete.

  • 4 stroužky česneku
  • Extra panenský olivový olej

To je ze základních surovin úplně vše, co budete potřebovat. Dále už vám stačí jenom lis na česnek, dále také sklenice na míchání a gáza nebo bavlněný ubrousek. Nic více nebude potřeba přesto vytvoříte něco, co bude pro vaše uši zaručeně tím nejlepším.

Jak na přípravu tohoto zázraku na zlepšení sluchu?

Postup je velmi snadný. Nejprve si vezmete česnek, který je třeba klasicky oloupat. Potom ho pomocí lisu nejlépe dvakrát prolisujte. Pokud lisem nedisponujete, můžete použít mixér, nebo ho takzvaně utřete nožem. Takto nachystaný česnek dejte do sklenice a zalijte ho olivovým olejem. Abyste eliminovali kontaminaci, ale zároveň zajistili dýchání daných ingrediencí, přikryjte sklenici gázou nebo ubrouskem.

Následně je třeba 48 hodin počkat. Dva dny nechte, ať se síla česneku a olivového oleje propojí. Vhodné je nechat sklenici spíše na teplejším místě. My doporučíme pokojovou teplotu. Může tak bez problémů zůstat třeba na kuchyňské lince. Není to žádný problém.

Jak lék používat?

Když je připravený, již ho můžete začít používat. Ideální je si za tímto účelem opatřit kapátko, kterým následně naberete trochu oleje. Potom už stačí vždy kápnout 4 kapky do každého ucha a nechat působit. Je vhodné po kápnutí držet hlavu tak, aby olej nevytekl a držel se na svém místě. Stejný postup budete opakovat i u druhého ucha. Doporučenou dávkou jsou právě 4 kapky do každého ucha denně.

Pokud máte problémy se sluchem, doporučujeme tento postup opakovat každý den do doby, než se vše zlepší. Pokud chcete myslet spíše na prevenci, tak chceme říci, že mohou plně dostačovat jenom 2 kapky a intenzita použití může být spojena s tím, že se bude kapat zhruba třikrát týdně. Pro zajištění bezproblémové a dlouhodobé kvality je na místě uchovávat olej na suchém, tmavém a také chladném místě.

Sdílejte článek