Slupky od cibule nevyhazujte! Budete překvapeni jak dají se skvěle využít a jaké mají účinky -
Menu

Slupky od cibule nevyhazujte! Budete překvapeni jak dají se skvěle využít a jaké mají účinky

Pokud při vaření bezmyšlenkovitě vyhazujete slupky od cibule, odteď už to dělat nebudete. Možná to nevíte, ale zatímco vy je považujete za odpad, který je potřeba bez rozmýšlení zlikvidovat, my jsme toho názoru, že se dají slupky od cibule dále skvěle využít.

Cibule představuje nepostradatelnou součást celé řady pokrmů a skutečnost se má tak, že v české domácnosti jednoduše nesmí chybět. Drtivá většina lidí ale spotřebuje cca 30-40 % cibule, zbytek vyhazuje do koše. Přitom jsou to právě slupky od cibule, které nabízí hned několik využití.

Slupky od cibule a jejich využití

Možná nad tím stále ještě kroutíte hlavou a jen marně se snažíte přijít na to, jak by se obyčejné slupky daly použít na něco smysluplného. Vůbec nevadí, pokud vás nic nenapadá. Přečtěte si následující řádky, které vás hravě přesvědčí o tom, že na první pohled obyčejná slupka od cibule vlastně tak obyčejná není. Ba spíše naopak!

 • Prevence proti nemocem

  Slupka od cibule sama o sobě jedlá není, takže ne aby vás napadlo, že ji třeba budete žvýkat. Dá se ale přidat do polévek nebo omáček, kterým přidá nejen na zajímavé barvě, ale i chuti. Možná to nevíte, ale podle studií, jež prováděli zkušení a uznávaní vědci, mohou slupky od cibule posloužit jako prevence vzniku celé řady nemocí – například cukrovky nebo rakoviny tlustého střeva.

 • Hnojivo pro rostliny

  Pokud vám doma okna zdobí květináče s rostlinami, máte tu hned další využití cibulových slupek – jsou totiž bezvadným hnojivem za pár kaček. To, co byste běžně považovali za odpad, nyní můžete dopřávat svým rostlinám v podobě cibulového vývaru.

 • Úleva při bodnutí hmyzem

  Proč se při bodnutí hmyzem mazat nejrůznějšími krémy a mastičkami, když lze stejně tak dobře použít obyčejnou slupku od cibule?! Věděli jste, že působí jako anestetikum a postižené místo tak během chvíle uklidní a vám poskytne vytouženou úlevu od pálení, zarudnutí a svědění?

 • Pomocník při hubnutí

  Na závěr ještě jedno překvapení: slupky od cibule vám pomohou zhubnout! Že tomu nevěříte? Měli byste! Co třeba takový cibulový čaj, nebo lidmi tolik oblíbená cibulová polévka? Možná si na ní rádi pochutnáte a přitom ani netušíte, že se jedná o skvělého pomocníka při snaze zbavit se nechtěných kil.

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Máte bolesti určitých částí těla? Platí na ně zcela jednoduchá…

Spánek je v životě každého člověka velmi důležitý, jelikož právě během něho tělo v první řadě nabírá energii, stejně tak během spánku…
TIPY A TRIKY

Známý Aspirin toho umí mnohem více, než si myslíte. Tady…

Když máte horečku, když vás něco bolí, nebo třeba když máte chřipku. To vše jsou důvody, proč lidé sáhnou po…
TIPY A TRIKY

Jedlá soda má o mnoho více využití, než si sama…

Jedná soda je na první pohled něco, co je zcela obyčejné. Jedná se o prášek, který se prodává doslova za…
TIPY A TRIKY

Vytvořte mistrovské dílo z vajec, které ohromí každého. Co k…

Velikonoce se kvapem blíží a tak jistě přemýšlíte nad tím, jak vyrobit zajímavé a hlavně originální dekorace, které nemá nikdo…
TIPY A TRIKY

Chodíte na houby? Otestujte tento geniální nápad, který vám zajistí…

Houbaření je jedním z nejpopulárnějších koníčků Čechů. Nejenom proto, že je u nás povoleno a že houby jsou zcela zdarma. Je…
PR články

Jak nafouknout velikost automobilu před dovolenou? Kupte si střešní nosiče

Když jste si pořizovali auto, nechali jste se nalákat reklamními obrázky, jak se do auta vejde celá rodina, třeba i…