David Hampl
26 března, 2019

Jsou rostliny, o kterých jste dost možná ještě ani neslyšeli. A mezi takové může patřit také Astragalus neboli kozinec. Jde v podstatě o velký druh rostlin, kterých může být v různých modifikacích až 3 000 druhů. Liší se často jenom nepatrně a tak platí, že pokud jde o jejich léčivé účinky, jsou vesměs podobné. A s tím souvisí i fakt, že jsou celkem silné.

Známá rostlina z historie

Pokud se podíváme do minulosti, tak je třeba říci, že Astragalus byl rostlinou, která se používala už před tisícovkami let. A na co a k čemu? Samozřejmě k léčbě. Říkalo se jí i „rostlina nesmrtelnosti“, což jasně potvrzovalo její význam. Nutno říci, že její klady se celkem dlouhou dobu držely v tajnosti. Ututlat se to ale nepovedlo a tak je dnes Astragalus neboli Kozinec velmi populární rostlinou v segmentu přírodní medicíny.

V minulosti to byla pouze rostlina pro elity

Unikátem této rostliny je také to, že se tajemství jejich pozitivních vlastností snažilo udržet pod pokličkou i v minulosti. Jednalo se doslova o zázrak přírodní léčby a tak byl Astragalus dostupný v podstatě jenom pro elity. Jenom pro toho, kdo byl vysoce postavenou osobou. Nejznámějším příkladem byl Jurij Andropov, která měl problémy s ledvinami a právě tato rostlina pomohla jeho vyléčení. V minulosti jsou známy i případy, kdy Stalin trpěl aterosklerózou a opět do byl Kozinec, která se stalo hojně používaným pomocníkem v léčbě.

Dnes už je naštěstí vhodný doslova pro každého. Používat ho na řadu zdravotních problémů může každý. Společně se podíváme na to, o jaké konkrétní problémy se může jednat, stejně jako se podíváme na to, co vše obsahuje.

Kořeny a stonky obsahují mnoho zajímavých látek

Začneme místem, které je pod zemí a také těsně nad ní. I když jde o opomíjenou část rostliny, je třeba říci, že v tomto případě obsahuje mnoho účinných látek. Jedná se třeba o vápník, železo, hořčík, ale i selen, kobalt a zinek. Opomíjet nelze také mangan, křemík nebo molybden a chrom. Toto všechno je koktejl, který dokáže při pomoci s problémy kardiovaskulárního systému, stejně jako dokáže v případě, kdy je třeba prospět ledvinám, ale i játrům. Opomíjet nelze ani pozitivní vliv jak na mozek, tak pozitivní vliv na nervový systém.

Nelze zapomínat na látky bojující proti nádorům

Astragalus je dobrou volbou i v případě, kdy je na místě bojovat proti nádorům. Jak v případech, kdy je třeba myslet na prevenci, tak i v případech, kdy je třeba zmírnit následky nemoci. Rostlina má totiž silný proti nádorový účinek, který může bránit růstu nádorů, stejně jako je umí efektivně ničit. Dále nelze opomenout ani to, že předchází kardiomyopatii, která je často doprovodnou nemocí právě u pacientů, kteří rakovinou trpí.

Zaujme také každou ženu

Astragalus zaujme u mnoho žen. To proto, že jeho pravidelní užívání má vliv na zpomalení procesů stárnutí v lidském těle. Díky tomu může docházet k eliminaci vrásek, stejně jako nelze zapomínat na lákavé omlazení lidské pokožky. Dále dokáže Kozinec zamezovat nadměrnému pocení a udržovat pokožku zdravou, s dokonalou barvou.

Je i balzámem na nervy

Zajímavé je, že dokáže efektivně působit na mozek a také na celkový nervový systém lidského těla. Pokud se objeví různé psychické problémy, a to ať mírného rázu, nebo v podobě depresí, je to právě Kozinec, který dokáže velmi účinně pomoci jak v eliminaci daných problémů, tak i v tom, že se může navodit mnohem lepší nálada.

Jak na konzumaci? Ideální jsou různé čaje a také odvary

Astragalus neboli Kozinec je dnes možné jednoduše pořídit ve formě sušené byliny, která se bude používat jak na tvorbu různých odvarů, tak na tvorbu čajů. Jde tak o jedno z nejjednodušších použití, které zároveň zajistí, že se do lidského těla dostane dost potřebných látek, které budou mít pozitivní vliv na vše, co bylo zmíněno.

Sdílejte článek