Smíchám citron a hřebíček, je to zázračný lék, který léčí bolesti zubů a mnoho dalších nemocí: Musíte však postupovat dle této receptury!

Hřebíček je úžasné aromatické koření, které pochází z Indonésie, konkrétně tedy z Moluckých ostrovů. Existuje nespočet možností jeho využití, od vaření až po kosmetiku. Máme pro vás pár tipů, ke kterým se hřebíček dokonale hodí. Vyzkoušejte je.

Jaké účinky má hřebíček?

Mimo to, že má hřebíček antibakteriální vlastnosti, může se pyšnit i dalšími výhodami! Dále má účinky antiseptické, antioxidační a působí proti bolesti. Lidé ho užívali právě proti bolestem již mnoho let před námi, konkrétně kolem 13. století. Hřebíček byl tradičním lékem. Skvělé je toto koření i při potížích se zažíváním, či dokonce otravách z jídla. V tomto případě si z asi čtyř hřebíčků vytvoříte odvar, který popíjíte, možné je dochutit medem. Pokud trpíte nachlazením, nebo chřipkou, doporučuje se jím pomocí aromalampy provonět domácnost. Jeho aroma působí na ovzduší jako dezinfekce. A v neposlední řadě jej vyzkoušejte při infekcích močových cest! Odvar je v tomto případě doslova zázrakem.

Krásné vlasy s hřebíčkem

Přírodní kosmetické přípravky, které zakoupíte v některých prodejnách se mohou zdát až příliš drahé. Mnoho hospodyněk však zapomíná, jaké poklady uchovává doma. Z ingrediencí, které běžně používáte při kuchtění, snadno vyrobíte úžasné preparáty. Třeba tento z hřebíčku, který svými účinky způsobí, že budete mít krásné vlasy, které vám bude leckdo závidět. Co budete potřebovat na hřebíčkovou masku na vlasy?

Čtěte také: Když se toto kotě dostalo do útulku, začalo se chovat velmi zvláštně. A jak? V podstatě stále jenom kňučelo a mňoukalo. Nikdo nevěděl, co s ním je. Až najednou přišel malý chlapec a po chvíli zjistil, co je důvodem

  • jeden citrón
  • asi 25 kusů hřebíčku (pokud máte kratší vlasy, postačí jich 15)

Jak vytvořit hřebíčkovou masku na vlasy

Nejprve je nutné, abyste si nastrouhali, nebo pomleli hřebíček. Měli byste docílit jemného prášku. Poté vymačkejte šťávu z celého citrónu a přidejte do hřebíčkového prášku. Smíchejte v misce a přendejte na pánev, kde směs ještě krátce prohřejte. Hmota by měla získat krémovitou konzistenci hnědé barvy. Pak nechte pastu chvíli vychladnout. Vlasy si před nanášením masky z hřebíčku mírně navlhčete. Rozetřete po celé délce a pak zahalte do ručníku asi na 15 minut. Až skončí doba působení, vlasy pouze teplou vodou opláchněte. Pomocí této masky získáte nádherný vzhled své hřívy!

S hřebíčkem na bolavé klouby

Jelikož má hřebíček i analgetické vlastnosti, jak již bylo zmíněno, je vhodný taktéž k výrobě mastí s analgetickým účinkem. V tomto případě konkrétně při revmatismu. Jak si tedy vyrobit mazání na bolavé klouby? Doporučuje se smíchat 5 % hřebíčkový éterický olej spolu s 95 % mandlovým olejem. Dodržujte přesně danou koncentraci, aby nedošlo k případnému toxickému působení hřebíčku. Neměl by se používat ve vysokých dávkách!

Od zubaře pro hřebíček

Bolestivost zubů je nepříjemná. Velice snadno se jí však můžete zbavit i díky hřebíčku. Vždy ale jeho užití konzultujte se svým zubním lékařem. Ne vždy je vhodný. Můžete si vytvořit odvar z 5 až 6 hřebíčků a vody, kterým posléze budete ústa vyplachovat. Možné je koření i rozmělnit a práškem z něj potírat bolestivá místa v dutině ústní.

Pozor na vysoké koncentrace!

Hřebíček obsahuje eugenol, na který mohou vznikat při vyšších koncentracích toxické reakce. Pozor také na alergie při vnějším použití. Vždy vyzkoušejte kožním testem, než budete nanášet na tělo!