David Hampl
6 února, 2020

Určitě si dokážete vybavit spoustu situací, které byste ve svém životě nejraději nechtěli nikdy vidět. Představte si, že jste vyrazili na koncert svého oblíbeného zpěváka, a zde se stane něco, s čím nikdo nepočítal. Přesně to se přihodilo jednomu americkému folkovému zpěvákovi, ale ještě větší šok si z toho odnesli přítomní diváci.

Veškerá snaha byla marná

David Olney se dožil 71 let a jeho skon přišel při tom, co dělal ve svém životě nejraději. A sice koncertoval před svým věrným publikem. Americký folkový zpěvák své poslední okamžiky zažil na koncertu v rámci festivalu Santa Rosa.

Seděl na stoličce, hrál a pak to přišlo. Svědci vypověděli, že se údajně náhle odmlčel u jedné ze zpívaných slok, s tím, že jej pravděpodobně hluboce emočně zasáhla. Následně sklonil hlavu k hrudi.

Diváci i hudebníci celou událost podrobně popsali

Přítomný personál a také hudebníci si v první moment mysleli, že pouze odpočívá. Když byla odmlka moc dlouhá a bylo jasné, že něco není v pořádku, snažili se jej probudit, ale marně. Zpěvák na nic nereagoval. Personál následně zpěváka položil na pódium a pokusili se o jeho oživení. Resuscitace však byla neúspěšná. Nakonec vyšlo najevo, že David Olney dostal infarkt.

„David neodhodil kytaru ani nespadl ze židle. Všechno probíhalo tak přirozeně a jemně, přesně jaký byl vždy on. Položili jsme ho a udělali jsme vše, co se dalo, abychom mu pomohli, než přijedou záchranáři. Svět ztratil dobrého člověka“ – takto vše svýma očima popsal přítomný hudebník Scott Miller.

Legenda folku

David Olney patřil mezi přední postavy, Které jsou spojovány s americkou folkovou scénou. Jeho skladatelská a pěvecká dráha začala už osmdesátých letech a od té doby má na své kontě dvacet nahrávek. Jeho libozvučné písně, které předával publiku skrze kytaru, se navěky zapsaly do srdcí mnohých.

Sdílejte článek