Snažíte se celý život zhubnout a nedaří se vám to? Je to tím, že jste vždy vybírali jenom špatné diety. Ta, kterou vymyslela Tatiana Ustinova je revolucí v hubnutí. Na čem je založena a kolik shodíte? -
Menu

Snažíte se celý život zhubnout a nedaří se vám to? Je to tím, že jste vždy vybírali jenom špatné diety. Ta, kterou vymyslela Tatiana Ustinova je revolucí v hubnutí. Na čem je založena a kolik shodíte?

Diety jsou jedním z nejprobíranějších témat na ženských internetových diskuzích. Většina žen se snaží zhubnout, nebo si alespoň udržet váhu. Existují ale také lidé, kteří se prostě rozhodnout jíst zdravě a v tom jim mohou různé diety pomoci. Na internetu se můžete dočíst o spoustě „zaručených“ diet, které vám pomohou zhubnout. Většinou jsou ale natolik přísné, že je buď nezvládnete dosáhnout do konce, nebo si jimi dokonce poškodíte zdraví. U diet je tedy potřeba brát ohled na vlastní zdraví.

Kdo je Tatyana Ustinova?

Tatyana Ustinova je spisovatelka, která kdysi vážila neuvěřitelných 189 kilogramů. Nyní je její hmotnost přibližně 90 kilogramů, což činí rozdíl téměř 100 kilogramů. Proto je důvodné se domnívat, že Tatyana o hubnutí leccos ví. Jako hlavní důvod hubnutí byl pro Tatyanu zdravotní stav. Nadměrná obezita jí způsobovala řadu problémů:

  • bolesti kloubů v důsledku nesení větší zátěže,
  • dýchavičnost,
  • vysoký krevní tlak (který může vést k srdečním onemocněním),
  • snížená pohyblivost související s vyšší únavou.

Vzhůru do boje

Nejen zdravotní potíže byly důvodem, proč se Tatyana rozhodla zhubnout. Dalším důvodem bylo také estetické vnímání její postavy. A možná také to, že na postavu o hmotnosti 90 kg seženete oblečení jednodušeji než na téměř dvojnásobnou postavu. Obezitu nemůže nikdo z fyziologického hlediska ospravedlnit. Vždy negativně ovlivňuje životně důležitou činnost těla. A právě uvědomění, že obezita značně škodí jejímu zdraví způsobila to, že se Tatyana pustila do léčby. Předpokladem rekuperace byla stabilizace váhy. Jinými slovy, bylo nutné zhubnout.

Jaký je problém s dietami

Tatyana Ustinova hubla velice dlouho. Zkoušela přitom všechny možné druhy diet. Většina z nich byla účinná, ale zaručila jen krátkodobý výsledek. Po jakékoliv dietě se hmotnost vrátí, protože se člověk vrací ke starým stravovacím návykům. Proto, s cílem stabilizovat váhu, první věc, kterou potřebujete změnit, jsou návyky – a tato změna by neměla být vnímána jako krátkodobá dieta, ale jako změna životního stylu. Tento životní styl je pak potřeba dodržovat již navždy.

Jak začít?

Tatyana začala tak, že se rozhodla vynechat pro začátek hamburgery a hranolky. Toto jednoduché opatření jí nijak nevadilo – nehladověla. A možná právě to bylo motivací k dalšímu kroku – omezila množství zkonzumovaných potravin, a to tak, že velmi významně. Váha přesto klesala pomalu. Už neexistovalo, že by snědla na posezení celé kilo kebabu, jako to dělala předtím. A množství zkonzumovaného jídla se neustále snižovalo. Motivací jí byl právě její špatný zdravotní stav a snaha o jeho obnovu.

Snížení množství zkonzumovaného jídla

Samotné snížení objemu potravy je prvním krokem. Tatyana tvrdí: „Dnes sním misku polévky. Zítra už do ní dám o lžíci méně.“ A právě to je základem. Postupným snižováním objemu potravin její tělo nezažije takový šok, jako kdyby ze dne na den začala jíst o polovinu méně. Postupné omezování zkonzumovaných potravin je základem úspěchu. Taková dieta ale vyžaduje velkou dávku trpělivosti, protože výsledky jsou velmi pomalé. Na druhou stranu si na nižší množství potravin postupně zvykáte, takže vám to ani nepřijde, že jíte méně. A postupně se můžete propracovat k ideálnímu množství potravin a dosáhnout tak vysněné postavy.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Vymyslela jak to udělat, aby byla její matka s rakovinou…

Rakovina není nic, po čem bychom toužili. Obrátí život vzhůru nohama a nic už není stejné jako dřív. Život se…
Nezařazené

Máte po holení tyto pupínky? Tohle je důvod jejich vzniku…

Holení částí těla je každodenní součást mnoha lidí. Když se řekne holení, většina z vás si jistě představí muže, kteří si…
Nezařazené

Kamera zaznamenala to, co můj táta dělal se čtyřletým dítětem,…

Žijeme v moderní době, ve které si nemůžeme být nikdy jistí, zda nás někdo sleduje pomocí skryté kamery. Používání skryté kamery…
Nezařazené

Vezměte bobkový list, zapalte ho a nechte ho čtvrt hodiny…

Každý dům má vlastní nejen atmosféru, ale také svou chuť. V nejednom domě voní domácí jídlo, u někoho káva, zatímco u…
Nezařazené

Octomilky, komáři a jiný hmyz zmizí. Stačí sklenička, papírové utěrky…

Víte, co to jsou octomilky? Pokud si často kupujete ovoce a necháváte ho doma v míse delší dobu, je možné, že…
Nezařazené

Tento německý recept na imunitu zabírá stokrát lépe, než prášky.…

Trápí vás ucpané cévy a nevíte, co s tím? Lékaři vám neustále cpou jen samé léky, po kterých je vám spíše…