Snažíte se celý život zhubnout a nedaří se vám to? Je to tím, že jste vždy vybírali jenom špatné diety. Ta, kterou vymyslela Tatiana Ustinova je revolucí v hubnutí. Na čem je založena a kolik shodíte? -
Menu

Snažíte se celý život zhubnout a nedaří se vám to? Je to tím, že jste vždy vybírali jenom špatné diety. Ta, kterou vymyslela Tatiana Ustinova je revolucí v hubnutí. Na čem je založena a kolik shodíte?

Diety jsou jedním z nejprobíranějších témat na ženských internetových diskuzích. Většina žen se snaží zhubnout, nebo si alespoň udržet váhu. Existují ale také lidé, kteří se prostě rozhodnout jíst zdravě a v tom jim mohou různé diety pomoci. Na internetu se můžete dočíst o spoustě „zaručených“ diet, které vám pomohou zhubnout. Většinou jsou ale natolik přísné, že je buď nezvládnete dosáhnout do konce, nebo si jimi dokonce poškodíte zdraví. U diet je tedy potřeba brát ohled na vlastní zdraví.

Kdo je Tatyana Ustinova?

Tatyana Ustinova je spisovatelka, která kdysi vážila neuvěřitelných 189 kilogramů. Nyní je její hmotnost přibližně 90 kilogramů, což činí rozdíl téměř 100 kilogramů. Proto je důvodné se domnívat, že Tatyana o hubnutí leccos ví. Jako hlavní důvod hubnutí byl pro Tatyanu zdravotní stav. Nadměrná obezita jí způsobovala řadu problémů:

 • bolesti kloubů v důsledku nesení větší zátěže,
 • dýchavičnost,
 • vysoký krevní tlak (který může vést k srdečním onemocněním),
 • snížená pohyblivost související s vyšší únavou.

Vzhůru do boje

Nejen zdravotní potíže byly důvodem, proč se Tatyana rozhodla zhubnout. Dalším důvodem bylo také estetické vnímání její postavy. A možná také to, že na postavu o hmotnosti 90 kg seženete oblečení jednodušeji než na téměř dvojnásobnou postavu. Obezitu nemůže nikdo z fyziologického hlediska ospravedlnit. Vždy negativně ovlivňuje životně důležitou činnost těla. A právě uvědomění, že obezita značně škodí jejímu zdraví způsobila to, že se Tatyana pustila do léčby. Předpokladem rekuperace byla stabilizace váhy. Jinými slovy, bylo nutné zhubnout.

Jaký je problém s dietami

Tatyana Ustinova hubla velice dlouho. Zkoušela přitom všechny možné druhy diet. Většina z nich byla účinná, ale zaručila jen krátkodobý výsledek. Po jakékoliv dietě se hmotnost vrátí, protože se člověk vrací ke starým stravovacím návykům. Proto, s cílem stabilizovat váhu, první věc, kterou potřebujete změnit, jsou návyky – a tato změna by neměla být vnímána jako krátkodobá dieta, ale jako změna životního stylu. Tento životní styl je pak potřeba dodržovat již navždy.

Jak začít?

Tatyana začala tak, že se rozhodla vynechat pro začátek hamburgery a hranolky. Toto jednoduché opatření jí nijak nevadilo – nehladověla. A možná právě to bylo motivací k dalšímu kroku – omezila množství zkonzumovaných potravin, a to tak, že velmi významně. Váha přesto klesala pomalu. Už neexistovalo, že by snědla na posezení celé kilo kebabu, jako to dělala předtím. A množství zkonzumovaného jídla se neustále snižovalo. Motivací jí byl právě její špatný zdravotní stav a snaha o jeho obnovu.

Snížení množství zkonzumovaného jídla

Samotné snížení objemu potravy je prvním krokem. Tatyana tvrdí: „Dnes sním misku polévky. Zítra už do ní dám o lžíci méně.“ A právě to je základem. Postupným snižováním objemu potravin její tělo nezažije takový šok, jako kdyby ze dne na den začala jíst o polovinu méně. Postupné omezování zkonzumovaných potravin je základem úspěchu. Taková dieta ale vyžaduje velkou dávku trpělivosti, protože výsledky jsou velmi pomalé. Na druhou stranu si na nižší množství potravin postupně zvykáte, takže vám to ani nepřijde, že jíte méně. A postupně se můžete propracovat k ideálnímu množství potravin a dosáhnout tak vysněné postavy.

Zdravotní pravidla diety Tatyany Ustinove

 1. Snižte množství potravin. Nenechte jej sníst více než litr potravin.
 2. Nedělejte dlouhé přestávky mezi jídly. Optimální doba je 3 až 4 hodiny.
 3. Nejezte těsně před spaním. Můžete vypít sklenici teplého mléka nebo kefíru.
 4. Nesmažte potraviny tak, aby produkovaly karcinogeny. Lepší je dušení, pečení nebo grilování /bez přidaného tuku.
 5. Vyhněte se pečeným buchtám a koláčům, mají vysoký glykemický index. Zaměňte je za zdravější varianty: med, cukroví ze sušeného ovoce či ovoce samotné.
 6. Maso a ryby s nízkým obsahem tuku. Živočišný tuk postupně zatěžuje slinivku a játra.
 7. Vyměňte ochucovadla (kečup, majonéza, tatarská omáčka a další) za koření.
 8. Každý den si dopřejte velké množství různé zeleniny.
 9. Nahraďte nezdravé tuky rostlinnými oleji a ořechy.
 10. Pijte 1,5 litru vody denně – optimálně mezi jídly. Dvě sklenice vody vypijte hned ráno a po celý den s sebou noste láhev s vodou.

Hubnout se dá i při sportu

Sport není překážkou zdraví. Ale Tatyana Ustinova hubne bez něj. Se sportem by dosáhla rychlejšího hubnutí. Tatyana však místo sportu vede fyzicky aktivní životní styl – chodí na procházky, na návštěvy, na houby, chytá ryby a podobně. Nemusí přímo sportovat, stačí jí, že neleží celý den u televize. Navíc když tráví čas venku, tak myslí méně na jídlo a méně toho sní.

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Když mi sousedka ukázala, jak dokonale vyčistit troubu, věděla jsem,…

Pokud rádi pečete, víte dobře, o čem mluvíme. Čas od času je třeba troubu vyčistit a odstranit z ní veškerou nečistou…
TIPY A TRIKY

Vzala obyčejný alobal a takto ho navlékla na prkno. Nyní…

Baví vás žehlení? Pro mnoho lidí patří tato domácí práce mezi nejnenáviděnější činnosti vůbec! Ano, někdy to může být dost…
TIPY A TRIKY

Do bubnu pračky vložila 2 tablety do myčky nádobí. Když…

Pračku vnímáme jako velmi užitečný spotřebič, který udržuje naše prádlo stále dokola čisté a svěží. Zvlášť pokud máte malé děti,…
TIPY A TRIKY

Nemáte rádi loupání brambor? Poradíme vám jednoduchý trik. Tento muž…

Brambory jsou jednou z hlavních surovin, které v české kuchyni můžeme najít. Používají se při přípravě nejrůznějších pokrmů a upravují se na…
TIPY A TRIKY

Trápí vás zašedlé záclony? Přidejte k praní jedlou sodu, ocet…

Zná to většina z nás. Když si koupíme nové záclony, jsou nádherně bílé, a krásně tak prozáří i celý náš byt…
TIPY A TRIKY

Pije každý den tento unikátní nápoj a jeho kila mizí…

Neexistuje člověk, který by byl naprosto spokojený se svou váhou. Vždycky se najde nějaký ten kilogram, který bychom chtěli ještě…