David Hampl
13 února, 2019

V době, kdy jsou toxinů plné potraviny i ovzduší, je někdy třeba své tělo pročistit a zbavit ho všech škodlivin. Nejen že získáte pevné zdraví, vyhnete se mnohým nemocem, ale zbavíte se navíc stálé únavy. Udělejte něco pro své tělo a objevte způsoby, jak z něj dostat pryč všechny škodliviny.

Proč je třeba detoxikace?

Naše tělo je při dobré péči dokonalým strojem. Špatné životní podmínky mu však mohou ublížit a nevhodným přístupem k němu si mnohdy sami způsobujeme nejen běžné civilizační choroby i jiné komplikace. Stále více mladých lidí trpí obezitou, ale třeba i rakovinou nebo autoimunitními chorobami. Za různými nemocemi mnohdy stojí toxiny, které se do našeho těla dostávají, zůstávají v něm usazeny a škodí nám. Ty mají schopnost značně poškozovat DNA, což pak způsobuje značné fyzické problémy. Ke genetickým změnám však může docházet i vlivem jiných faktorů jako je přílišný stres, hormonální a endokrinní narušení, paraziti, viry, bakterie, nadbytek cukru, pesticidy, těžké kovy a další. Při detoxikaci je proto třeba se zaměřit nejen na fyzickou stránku, ale i na tu celkovou a tu psychickou.

Stravování

Potrava a samozřejmě i pití jsou základem všeho, protože přes ně dostáváme do těla různé látky, které se následně vstřebávají do organismu. Zdravá strava je vždy základ. Vyhýbejte se látkám jako bílé cukry, aspartam, MSG (glutamát sodný), trans-tuky či hydrogenované a ztužené rostlinné tuky. Samozřejmostí je, že nám škodí vše přesmažené nebo v nepřírodní a chemické. Také byste to neměl člověk při správné detoxikaci rozhodně přehánět s kofeinem a alkoholem.

Těžké kovy

Krom potravy se nám do těla dostávají i jiné látky, které nám nesvědčí. Příkladem jsou těžké kovy. Ty mohou být součástí například amalgámových plomb u zubaře a dokonce některých vakcín při očkování. Těžké kovy, jako je rtuť či hliník, mohou vést ke vzniku autoimunitních onemocnění, k poruchám nálad a dokonce i k mentální retardaci. Pokud je chcete ze svého těla odstranit, jsou pro to ideální řasy jako chlorella a spirulina, koriandr a potraviny s vyšším obsahem síry (zelí, cibule, česnek a růžičková kapusta).

Lymfatický systém

Díky lymfatickému systému a jeho proudění jsou z těla odváděny mnohé škodliviny. Na rozdíl od krevního systému však nemá vlastní pumpu a proto jej musíme rozpohybovat sami. K tomu se nejlépe hodí fyzická aktivita, jež má blahodárný vliv na mnohé další věci. Pomůže i hluboké dýchání nebo fyzické masáže například ručníkem po koupeli.

Parazité

Možná znáte od svých domácích mazlíčků, že občasně se v jejich trávicí soustavě vyskytnou různí parazité. Stejný problém však může potkat i nás. Častý je zejména u dětí, které ze zvědavosti dávají vše do úst, ale nevyhýbá se ani dospělým. Pro odstranění parazitů se z přírodních přípravků nejčastěji doporučuje pelyněk, hřebíček, skořice, česnek, kokosový olej nebo živočišné uhlí.

Sdílejte článek