Sníte o dlouhých vlasech? Pomůže vám jedlá soda

Hydrogenuhličitan sodný je vynikajícím a všestranným pomocníkem. Používá se při vaření, pečení, úklidu, ale také při léčbě mnoha zdravotních problémů. Možná jste ale nevěděli, že se jedlou sodou dají mýt vlasy, a dokonce po jejím použití rychleji rostou. Soda bikarbona zlepší kvalitu vašich vlasů, dodá jim nový jas a hebkost a odstraní zbytky vlasové kosmetiky, které ulpěly na pokožce i v délkách vlasů.

No poo a low poo jako nový trend ve vlasové péči

Možná jste si všimli, že klasické chemické šampony upravují své složení směrem k přírodnějšímu a šetrnějšímu. Přírodní (nejen vlasová) kosmetika je na vzestupu a výrobci se přizpůsobují trhu. Pokud chceme jít ještě dál, můžeme se inspirovat trendem no poo, který znamená vynechání tekutého šamponu. Místo něj se používá tuhý šampon, případně žitná mouka, vejce, med, nebo právě soda bikarbona. Přechod na tento způsob péče trvá déle, musíte si zvyknout na látky, které nepění, chce to cvik a výsledky jsou viditelné až po nějakém čase, ale stojí za to.

Mytí vlasů jedlou sodou krok za krokem

Smíchejte sodu s vodou v poměru 1: 3 podle délky vlasů. Pokud máte dlouhé vlasy, smíchejte 3 lžíce jedlé sody s 9 lžícemi vody. Aplikujte na mokré vlasy po celé délce, poté sodu nechejte několik minut působit. Potom vlasy umyjte velkým množstvím teplé vody. Na závěr vlasy opláchněte jablečným octem. Pokud vám chybí vůně vašeho šamponu, můžete do směsi sody a vody přidat pár kapek oblíbeného éterického oleje. Dávejte ale pozor, aby se vám směs při oplachování nedostala do očí.

Čtěte také: Vodní kámen v rychlovarné konvici? Touto metodou zmizí během 10 minut!

  • Low poo znamená méně šamponu, čili použití přírodního šamponu s jemným složením bez chemických přísad.
  • No poo je zkratka pro No shampoo, tedy žádný šampon.
  • Dalším krokem je metoda Water only, čili mytí pouze vodou bez použití jakéhokoliv přípravku.

Po prvních týdnech mytí se sodou začnete pozorovat, že vlasy porostou rychleji, budou lesklé a silné.