David Hampl
4 března, 2020

Po hladké, krásné a hebké pleti touží snad každá žena. Pleť bez černých teček je touhou mnoha mladých dívek, ale i dospělých žen, protože na každého působí vnější i vnitřní faktory trochu jinak. Někdo má štěstí a pleť má po celý život krásnou, čistou a hebkou, a tudíž nemusí řešit její problémy. Jsou ovšem lidé, kteří to štěstí nemají a velkou část života se potýkají s černými tečkami, mastnotou a dalšími nedokonalostmi, které rozhodně nepůsobí na veřejnosti. Většinou to pak řeší tím, že na pleť aplikují nejrůznější drahé krémy a masky, které jsou mnohdy plné chemie. Existuje ovšem lepší, levnější a bezpečnější způsob.

Ušetříte hromadu peněz

Používání drahých krémů a masek, které v sobě obsahují nespočet chemických látek je z dlouhodobého hlediska péče o pleť mnohdy kontraproduktivní. Pleť se sice vyčistí a je hezká, jenže to trvá jen chvíli. Po čase se vše vrátí do normálu a problémy se mohou dokonce zhoršit. To samozřejmě vede k tomu, že se krémy aplikují dále a dále, a peněženka je chudší a chudší. S touto metodou zůstane peněženka plná dost dlouho a vaše zdraví vám poděkuje, protože jde o čistě přírodní způsob.

Jen tři složky

Nyní se podíváme, jak si připravit domácí krém, který bezpečně a efektivně nahradí komerční krémy z obchodů. Jeho účinek je navíc dlouhodobější a účinnější. K výrobě tohoto krému, resp. směsi, budete potřebovat: trochu mořské soli, vodu a citronovou šťávu, v těchto poměrech: lžíce soli, šťáva z ½ citronu a hrnek vlažné vody. Vidíte? Nemusíte shánět žádné náročné nástroje ani přípravky, protože je máte jistě doma.

Kroky postupu

Krok jedna při přípravě domácího krému je následující. Mořskou sůl dejte do misky a zalijte ji vodou, aby se dostatečně rozpustila. Druhým krokem je přidání citronové šťávy a pořádné promíchání všech složek. Třetím krokem je nanesení krému na problémové partie vaší pleti. Krém nechte účinkovat 3 minuty a poté jej opláchněte vlažnou vodou. Samozřejmě je důležitá pravidelná péče, jinak by účinky byly nulové. Přejeme hodně štěstí.

Sdílejte článek