Soda v tomto použití vám pomůže omládnout a být hezčí. Zkuste i vy tyto triky!

Soda na pečení je výkonná složka s nesčetným množstvím použití, počínaje v kuchyni přes celou domácnost až do koupelny.

I když ji nejčastěji používáme jako produkt pro těsto, může mít také použití například k odstranění zápachu z koberc, oděvů, ale i například léčebné schopnosti.

Soda v tomto použití vám pomůže omládnout a být hezčí. Zkuste i vy tyto triky!

Může také výrazně vylepšit vaší vizáž, neboť je silným přírodním estetickým produktem. Přesto má také vysokou léčebnou kapacitu. Konkrétně může léčit různá zdravotní onemocnění.

Zde jsou některé z použití právě této vyjímečné sody:

Eliminace potu

Co si takhle vytvořit domácí deodorant, který funguje lépe než polovina těch kupovaných? Bude udržovat vaše podpaží bez zápachu, a to po dlouhé hodiny. Stačí smíchat několik kapek svého oblíbeného esenciálního oleje se 4 lžícemi sody. Pak použijte tuto
kombinaci na podpaží, abyste zabili bakterie, které jsou příčinou zápachu.[hana-code-insert name=’google‘ /]

Zmírňuje tělesný zápach

Milujete koupel ve vaně? Super, tak tedy zkuste toto. Přidejte do vaší lázně malý šálek sody a ponořte se. Neutralizují se tak veškeré pachy a nemusíte už řešit ani mastnou pleť. Bojuje proti bakteriím a kyselinám. Chcete-li změkčit pokožku, zopakujte jednou, dvakrát
týdně.

Hebká kůže

Přidejte sodu k trochu mýdla a vody a vmasírujte prsty na do kůže na nohou, rukou.. Pak omejte.

Osvěží dýchání

Přidejte čajovou lžičku do sklenice vody, promíchejte a kloktejte. Zníčíte tak bakterie v ústěch a krku, ale zlepší se vám i dech.

Udržuje zdravé vasy

Kupované šampóny a kondicionéry obsahují škodlivé chemikálie, které zničí rovnováhu pokožky hlavy a oslabí tak vlasy. Přesto je dobré jednou za měsíc je dobré do trochu šamponu vmíchat trošku sody a umýt s tím hlavu a pak důkladně omýt. Vlasy budou zdravější.