Šokující zpráva! 13ti letá dívka porodila v chatce na školním výletě! Dítě je ve vážném stavu v nemocnici!

Představte si, že jdete na školní výlet a najednou zjistíte, že jedna z vašich spolužaček porodila dítě. To se přesně stalo na školním výletě dětí do polského města Zator v Malopolském vojvodství. Třináctiletá dívka porodila během tohoto výjezdu a její novorozený syn je nyní v péči lékařů ve vážném, ale stabilizovaném stavu. Tento nečekaný a šokující případ samozřejmě vzbudil velkou pozornost nejen policie, ale i dětské ombudsmanky a rodinného soudu.

Porod v chatce na školním výletě

Jak informoval web Fakt.pl, k této nečekané události došlo ve středu 15. května. Teprve třináctiletá dívka během školního výletu v jedné z dřevěných chatek v centru města Zator porodila chlapečka. Jeho porodní váha byla 3 200 gramů. O tom, že je dívka těhotná, zřejmě nevěděl nikdo – ani žáci, ani učitelé. Vše vyšlo najevo až večer, kdy uslyšeli křik z koupelny. Když učitelé vešli dovnitř, našli dívku a její novorozené dítě.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o předčasný porod, bylo nutné okamžitě přivolat lékařskou pomoc. Chlapce převezli do Fakultní dětské nemocnice v Krakově, kde je nyní na novorozenecké jednotce intenzivní péče. Podle mluvčí nemocnice Katarzyny Pokorna-Hryniszyn je jeho stav vážný, ale stabilní. Matku převezli do nemocnice v Osvětimi.

Čtěte také: Chcete zhubnout 5kg za pár dnů? Vše, co potřebujete, je jedno geniální cvičení: stačí 2 minuty denně!

Shutterstock

Policie a dětská ombudsmanka řeší případ

Případ samozřejmě okamžitě začala řešit policie. Policisté zahájili trestní řízení ve věci podezření z pohlavního styku s osobou mladší 15 let. Materiály shromážděné policisty předali soudu pro rodinu a nezletilé v Sochaczewi, který nyní přijme další rozhodnutí.

Případ se také začala zabývat dětská ombudsmanka Monika Horna-Cieślak. Zaměstnanci úřadu budou nyní prošetřovat, jaká je současná rodinná situace školačky. Jak uvedla mluvčí Paulina Nowosielska, případ je neobvyklý a budou se jím podrobně zabývat, aby zjistili, zda se nějaká instituce rodinou dívky již dříve nezabývala.

Kontroverze a otázky

Tento případ samozřejmě vyvolává řadu otázek a kontroverze. Jak je možné, že nikdo nevěděl, že je dívka těhotná? Jaké budou důsledky pro otce dítěte, který se dopustil trestného činu pohlavního styku s osobou mladší 15 let? A především, jak se bude vyvíjet situace dívky a jejího novorozeného syna?

Shutterstock

Nedostatečná podpora pro těhotné dospívající

Dalším palčivým tématem je nedostatečná podpora pro těhotné dospívající. Tato dívka se ocitla v extrémně obtížné situaci a potřebuje komplexní pomoc – psychologickou, sociální i lékařskou. Je nutné, aby společnost a příslušné instituce dokázaly těmto mladým ženám poskytnout potřebnou podporu a pomoc.

Zdroj: eXtra.cz