Nová zpráva o bylině, která léčí lymskou boreliózu! Studie potvrzují její účinnost -
Menu

Nová zpráva o bylině, která léčí lymskou boreliózu! Studie potvrzují její účinnost

Toto infekční onemocnění je způsobené bakterií zvanou Borrelia. Jak je dobře známo, tuto infekci na nás přenáší infikovaná klíšťata. Každoročně se nakazí sta tisíce lidí, ale identifikovat tuto zákeřnou nemoc není tak jednoduché, stejně tak jako její léčba. Vědci ovšem tvrdí, že výzkum je na správné cestě! Je monžé, že je šance na rychlou a úspěšnou léčbu v nedohledu?

Co je borelióza, jak se projevuje a léčí? 

Ze začátku se může borelióza projevovat pouze zvýšenou teplotou, bolestí hlavy, únavou, bolestí kloubů, svalů, depresemi a podobně. Ne vždy nás ovšem napadne možnost, že by se jednalo o tuto nebezpečnou chorobu a lidé si často myslí, že jde pouze o chřipku či virózu. Pokud se nemoc nepodchytí v raném stádiu, léčba je komplikovanější. První příznaky se totiž dají lehce vyřešit antibiotiky. Pokročilé stádium nemoci ovšem přináší mnohem více nepříjemností, postihuje nervovou soustavu, srdce a klouby.

V počátečním stádiu léčby postačí penicilin a léčba může trvat třeba jen 14 dní. Vakcína je ovšem stále ve vývoji a léčba v pokročilém stádiu může být opravdu komplikovaná.

Dalším z problémů léčbou antibiotiky je ten, že bakterie si vytvořila jistou odolnost vůči této léčbě. A také ji často doprovází vedlejší účinky jako je například únava či různé bolesti, které vás mohou omezovat i několik měsíců.

Stevie by mohla být ta správná cesta!

Studie potvrdily, že výtažek z listů stevie má silný účinek na bakterii Borrelia. Tento výzkum provedli na univerzitě v USA v Connecticutu. Porovnávali normální léčbu antibiotiky a léčbu výtažkem ze stevie naložené v lihu a výsledky byly ohromující!

Tento výzkum ovšem ještě není v takovém stádiu, aby se tato léčba mohla považovat za oficiální. Vědci doporučují ordinovat výtažek ze stevie zejména těm pacientům, u kterých byla léčba antibiotiky neúspěšná.

Pozitivní zpráva je, že díky tomuto zjištění se nyní může výzkum vyvíjet správným směrem a je skoro jisté, že výzkum bude založen právě na této bylině.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZDRAVÍ

Máte obavy z klíšťat? Již nemusíte! Slováci přišli s naprosto…

Klíšťata jsou každoročním trápením, kterého není lehké se zbavit. Navíc jsou čím dál nebezpečnější a jedno jejich kousnutí může mít…
ZDRAVÍ

I když máte prázdnou peněženku, noste v ní jednu unikátní…

Měď byla prvním kovem, který kdy lidé používali. Středovýchodní řemeslníci přidávali tento lesklý, oranžovo-červený prvek do šperků, nástrojů, plavidel, nádobí…
ZDRAVÍ

Většina používá tento kořen jenom při nachlazení. To je dost…

Zázvor je rostlina s listnatými stonky a nažloutlé zelené květy. Zázvorové koření pochází z kořenů rostliny. Zázvor je původem z…
ZDRAVÍ

Je vám 40 a více let a nepijete tento zázračný…

Je Vám 40 a více let? Začínají Vás pobolívat klouby? Jste častěji unavení a trápí Vás otoky na končetinách? Vaše…
ZDRAVÍ

Sezóna je tady! Jezte toto ovoce kdykoliv je to jenom…

Aktuálně vrcholí sezona jednoho druhu ovoce, který má u nás velkou tradici a který je u nás velmi populární. O…
ZDRAVÍ

Neuvěříte čeho dosáhnete, když na 30 minut ponoříte své nohy…

Na nohou se vyskytují přirozené energetické zóny. Pokud aktivujete některou z nich, můžete stimulovat určité orgány ve vašem těle. A tím…