V současné době je chemie všude kolem nás, a proto je důležité...

V současné době je chemie všude kolem nás, a proto je důležité se patřičně chránit. Přinášíme Vám proto 3 triky, jak rychle a účinně zbavit ovoce a zeleninu pesticidů!

V dnešním světě je chemie všude kolem nás a používá se i u běžných potravin, které pravidelně konzumujeme, aniž bychom si byli vědomi toho, že to může uškodit našemu zdraví. To vše zejména proto, že si mylně myslíme, že se jedná o organické produkty. To nás může stát spoustu peněz a také mnoho následných zdravotních potíží.

Díky tomu jsme si pro Vás připravili seznam těch nejlepších způsobů čištění ovoce a zeleniny, které Vás jisto jistě ochrání.

Oplachování studenou vodou

Tím nejlepším a nejjednodušším způsobem je opláchnout potraviny studenou vodou. Studie uvádějí, že 64-80 % pesticidů je odstraněno právě studenou vodou. Také bylo řečeno, že horká voda nemá vliv na čištění zeleniny a ovoce. Mějte vždy na paměti, že je dobré potraviny vždy opláchnout vícekrát.

Lázeň v osolené vodě

Trochu směsi soli a vody odstraní jakékoli zbytky chemie. To se nevztahuje na křehké ovoce, ale skvěle odstraňuje pesticidy v prasklinách a štěrbinách.

Jak na to?

Použijte 2 lžíce soli do 4 šálků vody, promíchejte a namočte potraviny po dobu 30-60 minut do této směsi, poté opláchněte studenou vodou.

Ocet 

Další dobrá lázeň, stejně jako sůl a voda, je ocet, případně citrón.

Jak na to?

Stačí smíchat jen 4 šálky vody s 1 jedním šálkem octa. Ovoce a zeleninu poté naložte do této směsi na cca 1 hodinu a poté opláchněte studenou vodou. Tato směs také udrží jídlo svěží.

DIY sprej

Nejlepší na cestách. Ve spreji smíchejte 1 lžičku citrónové šťávy, 2 lžíce octa a 1 šálek vody. Aplikujte směs na potraviny po dobu 30 sekund, poté opláchněte studenou vodou.

Odstraňte vnější vrstvu

Je to těžké, ale může to hodně pomoci při konzumaci toxických oblastí. Oloupejte příslušné ovoce, či zeleninu a odřízněte vrchní části a listy. Tak snížíte míru bakterií a pesticidů.

Žádné mýdlo

Někteří si myslí, že mýdlo je dobré, ale není to pravda. Žádné chemikálie pro čištění potravin nepoužívejte! Ve spojení s vodou se mohou tyto chemikálie dokonce dostat do jídla! Vyhněte se proto mýdlu obloukem!

Není možné odstranit všechny toxiny, ale můžete to alespoň vyzkoušet. Organické potraviny jsou sice nákladné, ale nejlepší volbou. Díky našim trikům však můžete mít zdravější i ty běžné potraviny.

Tisk
ZDROJnaturalcarebox.com
Loading...
Sdílejte

Kam dál?

Podívejte se na TOP účesy, které budou hitem letošního roku 2018! To musíte mít!

Jela jsem ke kamarádce na návštěvu do New Yorku a nemohla uvěřit svým očím. Takovýto dům jsem ještě neviděla!

Máte suché a poškozené vlasy? Pak vyzkoušejte tuto vitamínovou bombu!

Míváte nateklé končetiny, nebo je máte naopak pořád studené? Pak byste měli ihned k lékaři!

Přemýšlíte, jak ozvláštnit Vaši domácnost? Pak Vám pomohou tyto tipy a triky, jak správně vybrat záclony!

Další články