Souhlasíte s propuštěním Jiřího Kajínka? Podívejte se, jak se připravuje na svobodu!

 

 

Pravděpodobně nejznámější český vězeň Jiří Kajínek se pomalu ale jistě chystá na svobodu. Zajímá Vás, jak prožívá poslední dny ve vězení?

Ředitel rýnovické věznice v Jablonci nad Nisou Vlastimil Kříž se nechal slyšet, že Kajínka bude možné propustit na svobodu, jakmile se do věznice dostaví předsedkyně jabloneckého soudu či pověřený soudce, který Kajínka seznámí s podmínkami. Jedině tak bude možné Kajínka propustit na svobodu!

[hana-code-insert name=’google‘ /]

Ohromný mediální zájem vzbudil v občanech tohoto města, ale i celé České republiky, mnoho dotazů ohledně toho, jak to právě teď vypadá ve vězení. I proto se Rýnovická věznice za poslední dny stala pomalu turistickou atrakcí.

Dle dostupných informací Kajínek ještě prý ani o víkendu neměl zbalené věci. S balením prý začne ve až ve chvíli, kdy bude podepsaná milost, jež měla být podepsána Milošem Zemanem ihned po jeho návratu z Číny, ještě tak ale neučinil. I přesto si však Kajínek vytvořil seznam svých věcí, jež by chtěl darovat svým „bývalým“ spoluvězňům. Jedná se např. o jeho televizi. Nejedná se však o jediný důvod, proč se jeho spoluvězni radují z jeho propuštění, dle získaných informací mu prý milost opravdu přejí.

Na druhé straně stojí však přeživší masakru na plzeňských Borech Vojtěch Pokoš, jež tehdy při střelbě přišel o bratra. S omilostněním jeho vraha proto zásadně nesouhlasí a věřejně se proti tomu bouří. Není divu, strach, že se bude chtít Kajínek mstít za tvrdě odsezených 23 let, mu visí nad hlavou.

Dle průzkumu agentury Median pro Českou televizi souhlasí s milostí pro Kajínka 54 % obvyvatel ČR, proti je jen 36 %. Je tedy už jen otázkou času, kdy dojde k propuštění nejznámějšího českého vězně Jiřího Kajínka na svobodu. Dle všeho by k tomu mohlo dojít už tento pátek!