David Hampl
6 prosince, 2019

Znáte to, občas kopnete do země a najdete něco, co byste nečekali. Po světě se objevuje spousta hledačů pokladl, kteří chodí po různých místech a pomocí speciálních zařízení hledají něco, co by mohlo připomínat poklad. Málokdy se jim ovšem poštěstí. Tento farmář nikam jezdit nemusel. Stačilo mu kopnout přímo na jeho zahradě, aby našel vodu, a objevil něco, co je nyní obdivem celého světa.

Za vším stála voda

Všechno to začalo na začátku dvacátého století. Majitel firmy v Nevadské poušti začal stavět studnu, aby dosáhl zlepšení kvality svých zemědělských produktů a lépe se mu prodávalo. Jakmile ale začal kopat do země díry, byl nucen zastavit, protože teplota nalezené vody přesahovala 100 stupňů Celsia. Objevil tak něco, co v žádném případě nečekal.

V roce 1964 byl učiněn druhý pokus, nicméně opět nedopadl pro zemědělce dobře, protože voda měkla opět velmi vysokou teplotou. Druhý pokus byl ovšem mnohem zajímavější. Jakmile zjistíte čím, určitě vám spadne brada jako nám.

Rarita světového významu

Nikdo z přítomných tehdy nečekal, že by obyčejným kopáním do země za účelem nalezení vody pro zemědělství, mohli nalézt něco tak podivného a zvláštního. Naštěstí pro ně, neobjevili nic zakázaného, protože se z toho rázem stala rarita světového významu. To, co objevili, přilákalo na místo hromadu zájemců a zvědavců. Zajímá vás, co zemědělci vlastně nalezli?

Objev z jiné planety

Podle všeho to vypadá jako něco z jiné planety. Něco podobného se velmi často objevuje ve sci-fi filmech, tudíž začalo vznikat mnoho konspiračních teorií. Nicméně se potvrdilo, že se jedná o skutečně přírodní dílo mistrovského rázu. Od té chvíle začali místo navštěvovat turisté z celého světa. Nebýt farmářů a jejich touhy po vodě, nikdy by svět nic podobného neviděl. Celý objev a celé dílo můžete shlédnout v následujícím videu.

Sdílejte článek