David Hampl
8 listopadu, 2019

Vyrazil si se svým psem na procházku do míst, která velmi dobře znal. Několik dní zde nebyl, jelikož hodně pršelo a výrazně se zvedla hladina místní říčky. Procházel se po břehu a najednou viděl svého psa, jak je ve vodě a zuřivě štěká na něco, co se ukázalo díky tomu, že voda podemlela břeh. Z dálky to vypadalo jako obyčejný kámen. Když přišel blíže, věděl že to kámen není.

Dinosauří vejce?

Bylo jasné, že takto kámen nevypadá. I když to tvarem a velikostí připomínalo balvan, na povrchu byly šupiny a zcela unikátní struktura, kterou muž nikdy neviděl. A vzhledem k tomu, že to mělo vejčitý tvar, usoudil jediné. Našel dinosauří vejce. Věděl, že to může být historický objev, a tak se rozhodl zavolat odborníky, aby vejce zkoumali a zjistili, zda se skutečně jedná o správný odhad a pokud ano, tak o jakého dinosaura jde?

Nechali tu vejce mimozemšťané?

Odborníci poměrně rychle zjistili, že se o vejce dinosaura s největší pravděpodobností nejedná. Zároveň ale uvedli, že něco takového rozhodně nepochází ze současné doby. A tak se vyrojila i řada spekulací, že se jedná o vejce mimozemšťanů a že jich bude pod zemí dost možná více. A že se čeká na jednu jedinou věc, a to na jejich vylíhnutí. I to však odborníci popřeli.

Vejce bylo identifikováno. Byl to Glyptodon

K čemu nakonec vědci došli? Že dané vejce není ve skutečnosti vejcetem, ale že se jedná o živočicha. Ten nese název Glyptodon a je dávno vyhynul. Vyznačoval se tím, že měl velký šupinatý krunýř vejcovitého tvaru. To, co muž našel jsou tedy pozůstatky tohoto zvířete. I tak je jeho nález unikátní, protože tento tvor vyhynul zhruba před 15 000 lety. A dochovala se z něho tato skořápka, tedy jeho unikátní krunýř, který jenom poukazuje na svou celkovou odolnost. Vědci si ho samozřejmě odvezli, jelikož jim výrazně pomůže nahlédnout do minulosti naší planety.

Sdílejte článek