Soused začal na zahradě kopat jámu a do ní dávat dřevěné plaňky: Vypadalo to jako podzemní dům, o měsíc později mi ukázal co vytvořil za pouhých 9 tisíc Kč a mě spadla brada!

Čerstvá zelenina je základem každého dobrého a zdravého jídla. Chcete-li žít zdravě, je nutné zařadit do svého jídelníčku více zeleniny, ovoce nebo kořenové zeleniny, která v sobě ukrývá ohromné množství síly. Zeleninu i ovoce samozřejmě koupíte v obchodě, nicméně právě zde mohou být různých kvalit a plné chemických postřiků. Navíc k nám mnohdy cestují z velké dálky, a aby vypadaly stále skvěle, musí být chemicky ošetřeny. Pokud chcete nakupovat v obchodě, doporučujeme vám nákupy v lokálních prodejnách zeleniny a ovoce, kde víte, od koho pocházejí. Není také špatné nakupovat na trhu, kde mají farmáři opravdu čerstvé produkty. Existuje také možnost vytvořit si na zahradě vlastní podzemní skleník, ve kterém budete moci pěstovat zeleninu po celý rok a vždy bude čerstvá.

Levný, praktický, výnosný

Být soběstačný v jídle je sen mnoha lidí. Máte-li k dispozici zahradu, pak je to velmi jednoduché a můžete si pomocí jednoduché metody vytvořit báječný podzemní skleník, ve kterém budete moci pěstovat zeleninu po celý rok, a vždy bude čerstvá. Budete se tak moci těšit z čerstvých produktů, které budou skvělou součástí vašich zdravých jídel. Nemusíte se bát, že by tvorba podzemního skleníku vyšla nějak draho. Ve skutečnosti to zvládnete vytvořit do 300 euro. Koncept tohoto skleníku se objevil před 20 lety v Jižní Americe a pomohl tak prodloužit vegetační období ovoce i zeleniny. Další obrovskou výhodou je radost z vlastnoručně vypěstované zeleniny a radost předávat tuto schopnost mezi své přátele.

Potravinová soběstačnost

Podzemní skleník je skvělým řešením, protože vám umožní naprostou potravinovou soběstačnost. V současné době, kdy si nikdy nemůžeme být jistí, co v obchodě koupíme za potraviny, ovoce či zeleninu, je určitě dobré mít na talíři něco, o čem víme, odkud to pochází. Navíc každodenní zdravá strava je nezbytná k tomu, abychom byli zdraví a silní. Vyzkoušejte si tedy vytvořit podzemní skleník za méně než 300 euro a zajistěte si neomezené množství zdravého jídla po celý rok, nebudete litovat.

Čtěte také: Po 5ti letech v kómatu začala ztrácet naději. Stal se zázrak: manžel se najednou probudil a žena byla šokována tím, co jí jako první řekl

Ušetříte peníze i čas

Umožní vám zahradničit po celý rok a bude odolný vůči všem klimatickým podmínkám. Náklady na vytápění jsou nižší, a tudíž tím pomůžete i matičce přírodě. Vyvážená a zdravá strava pocházející z tohoto skleníku vám poskytne mimořádnou svobodu. Ušetříte spoustu peněz i času.

Díra v zemi

Jak to funguje? Vykopejte si na zahradě obdélníkovou díru v hloubce několika metrů. Pozvěte si k tomu přátele a za chvíli bude práce hotová. Použijte půdu, kameny, kompost a celou díru přikryjte plastovou fólií pro izolaci. Samozřejmě neuškodí nějaká dobrá konstrukce, která fólii bude držet. Poloha skleníku musí být na místě, které mu poskytne přijímat sluneční paprsky pod úhlem 90 ° k zimnímu slunovratu.

Ve skleníku můžete zasadit téměř cokoliv budete chtít. Vždy samozřejmě dbejte na správné pěstování a dodržujte zahradnické postupy. Podzemí a přímé sluneční paprsky se pak postarají o své.