David Hampl
10 listopadu, 2019

Jednoho dne přijel na jeho zahradu bagr, který začal kopat díru. Sousedé si mysleli, že si zde buduje jezírko nebo bazén. Díra se ale zvětšovala a později bylo jasné, že to musí být něco jiného. Když bagr odjel, zbyla mu na zahradě skutečně obrovská díra a nikdo nevěděl, k čemu bude. Muž však měl své plány a přesně věděl, co bude následovat.

Usazení kovového kontejneru

Druhý den přijel jeřáb a když dorazilo ještě nákladní auto s klasickým kovovým kontejnerem, nechápal už nikdo, co se bude dít. Kontejner byl následně spuštěný do jámy a nikdo nevěděl, jaký je účel a proč ho chce muž umístit pod zem.

Tím to ale nekončilo, jelikož se na daném místě stále pracovalo a bylo vidět, že se zde tvoří střecha. Kontejner skutečně bude umístěný pod zemí. V tu chvíli už se začínaly objevovat názory, že zde má vzniknout sklep. A toto nebylo daleko od pravdy.

Přístupové schodiště a zarovnání terénu

Když byl kontejner pod zemí, mohlo se začít s dalšími nutnými kroky. Jako první se udělalo schodiště, aby byl do kontejneru zajištěn přístup. Potom už bylo nutné zahrnout ho zeminou. Najednou tu byla opět rovná plocha a kdyby zde nebylo několik schodů dolů, nikdo by ani netušil že se něco nachází pod zemí.

Několik týdnů pracoval uvnitř a pak své dílo představil

Následně se muž na několik týdnů doslova zavřel pod zemí. Každý den tam chodil, aby zde pracoval. Nikdo nevěděl, co tam dělá. Až jednoho dne měl hotovo a rozhodl se ukázat své dílo. Nejprve rodině a potom všem svým přátelům, kteří také netušili, co dělá a tvoří.

Kdo viděl, co vytvořil, ten byl v šoku. Pod zemí totiž vzniklo něco zcela unikátního. A to originální vinný sklípek. Muž měl velký sen, že si ho postaví, a i když nebydlel na kopcovitém terénu, nenechal se odradit. Vymyslel řešení se starým kontejnerem a díky plánům a snaze se to podařilo. Až nahlédnete dovnitř tak si budete jisti, že se to skutečně povedlo.

Sdílejte článek