David Hampl
29 června, 2019

Týrání zvířat je hrozným činem. Mnohdy ani okolí neví, že k němu dochází. Pokud už je ale kdokoliv jeho svědkem, měl by proti němu zasáhnout. V mnohých případech nás napadne zavolat policii. V jednom sousedství se však lidé rozhodli zasáhnout přímo a nečekat dny až měsíce na úřední vyřizování. Měli úspěch a týraného koně zachránili.

Týraný kůň před zraky sousedů

V Buenos Aires se udál příběh, který by měl být inspirací pro každého, kdo se setká s týráním zvířat. Jedna paní ze sousedství byla svědkem trápení koně. Jeho majitel ho nutil táhnout vozík, byť zvíře již nemělo skoro žádnou sílu. V jednu chvíli kůň padl na zem a odmítal vstát. Nemohl jít ani sám, natož s náklem. Byl:

  • Podvyživený
  • Plný krvácejících ran
  • Unavený horkem
  • Se zaníceným očním víčkem

Jeho majitel však stále trval na tom, že musí vozík táhnout. Místo toho, aby ho nechal chvíli odpočinout a dal mu napít, nutil ho do dalšího pohybu a myslel si, že bitím donutí zvíře vstát. Naštěstí se sousedka, která tuto scénu pozorovala, rozhodla koni pomoci a téměř ihned se k ní přidali i další lidé bydlící v okolí.

Naštěstí přišla pomoc

Sousedé se seběhli a muže od ležícího koně odtáhli. Ten když zjistil, že nemá proti přesile šanci, dal se zbaběle na útěk a zanechal na místě zvíře i vozík. Kůň dostal vodu. Evidentně měl velkou žízeň. Pil, dokud nezískal sílu se postavit zpátky na nohy. Aby se již nic takového neopakovalo, lidé ze sousedství vozík spálili. Kůň, který byl následně pojmenovaný Romeo, se už ke svému původnímu majiteli naštěstí nikdy nevrátil. Za pomoci nadace na ochranu zvířat se dostal do lepších podmínek. Tento případ týrání má šťastný konec. Rozhodně ale nebyl prvním ani posledním. Podělte se o něj proto s vašimi známými a připomeňte tak, že zvířata mají svá práva a mělo by s nimi být zacházeno slušně.

Sdílejte článek