Sousedi našli dítě v moči poté, co ho matka nechala doma a šla na večírek

Mít dítě je obrovská zodpovědnost. Některé matky bohužel nejsou úplně vzorné a mnoho z nich má problémy s návykovými látkami. Bez ohledu na vzdělání a věk rodičů, děti potřebují neustálou pozornost. Byť jen chvilka o samotě bez dohledu a bez zabezpečení, může znamenat vážné ohrožení na jejich životě. O jedné 35leté matce z Anglie se dá říct, že svou roli nezvládla. Nechala své dítě o samotě a vyšla si do klubu za zábavou.

V současnosti se v Anglii řeší u soudu případ, který šokoval nejednoho člověka. Laura Hopkins je 35letá žena se dvěma dětmi. Magazín Mirror uvádí, že tato žena nechala své děti doma bez dohledu a sama se vydala do klubu. Jedno z jejích dětí přitom bylo nalezeno namočené v moči. Jak se v Čechách řeší podobné prohřešky proti dětem?

  • V případě menších potíží (např. zameškané hodiny ve škole) se snaží systém řešit předvoláním před výchovnou komisi a upomínkami.
  • U vážnějších prohřešků hrozí rodičům šest měsíců až pět let vězení.
  • Nejvážnější z nich jsou potom trestány ještě vyššími sazbami.

Problémy svobodných matek

Výchova není snadným úkolem ani pro dva, natož pro jednoho. U osamělých rodičů se častěji objevují případy zneužívání návykových látek a alkoholismus. A právě to je případ i Laury Hopkinsové, která je svobodnou matkou dvou malých dětí. Stres, který na ní rodičovství klade, se negativně projevilo na jejím psychickém zdraví a z důvodu vypětí začala s pitím.

Čtěte také: 25 Let na scéně: Honza Musil sdílí unikátní fotku ze začátků kariéry – Nepoznáte Ho!

Sice to neomlouvá její chování, ale je důležité na to upozornit. I přesto, že nechala doma děti samotné, ten večer se Laura pokoušela chůvu sehnat. Bohužel se jí to nepodařilo. Rozumný a zodpovědný člověk by se jednoduše vzdal večera v klubu, ale Laura byla natolik tvrdohlavá, že se místo toho rozhodla obětovat zdraví a pohodlí svých potomků. Jedno z nich je přitom v kojeneckém věku, druhé je o trochu starší.

Pozorní sousedi

Když bylo té osudné noci něco kolem třetí ráno, jeden z jejích sousedů zahlédl Lauru na párty v klubu. Okamžitě si vzpomněl na děti a rozhodl se, že musí hned zjistit, zda jsou v pořádku. Zhruba o hodinu později dorazil k domu, kde Laura s dětmi bydlela. Aby se do areálu dostal, musel dokonce pro vstup použít okno. To, co poté spatřil, nejspíš už nikdy nezapomene. S hrůzou zjistil, že mladší z Lauriných dětí už nějakou dobu leží ve vlastní moči!

Jeho starší sestra se ho pokusila nakrmit, ale nepodařilo se jí to. Bohužel nedokázala otevřít lahev s mlékem. Uvnitř bytu bylo také poměrně chladno, protože topení bylo celou dobu vypnuté. Soused neváhal a zavolal na policii. Ti hned přijíždí na místo a začínají situaci razantně řešit. Je to smutné, ale Laura má potíže s alkoholem a v tomto případě se nejedná o první, ani poslední pochybení této matky. Jak dopadne soud, zatím není jisté.