David Hampl
1 března, 2020

Potrpíte si na čistotě? Pokud ano, pak je to správné. Čistota je půl zdraví, jak se říká. Čistá domácnost je základem pro to, aby se nám dobře a spokojeně žilo ve zdraví a pohodě. Nikdo by přece nechtěl žít ve špíně a nepořádku. Jedním z nejčastějších míst, které se rychle špiní je kuchyně, kde trávíme velké množství času a probíhá tam mnoho procesů zároveň. Snadno tak dojde ke vzniku nějaké špíny, kterou následně musíme vyčistit. Na co ale zapomínáme při čistění, tak je rošt naší trouby. Sáhněte si na srdce a řekněte si pravdu, jak často čistíte rošt trouby? Moc často zřejmě ne, protože na to buď zapomenete nebo se vám do toho nechce, jde o poněkud náročnější proces. Ode dnes to však bude jiné.

Čištění jako zábava

Pokud i vám dělá problém čistit rošt trouby nebo se vám do toho, kvůli náročnosti nechce, pak vydržte ještě chvíli. Dozvíte se jednoduchou metod čištění, se kterou se stane očista vaší trouby zábavou. Sledovat, jak rychle a elegantně mizí špína totiž může být velmi zajímavé a zábavné zároveň. Budete se možná divit, jak snadné to je, když použijete správné nástroje. Pojďme na to.

Potřebné nástroje

Na správný a rychlý postup čištění trouby budete naším geniálním způsobem budete potřebovat následující nástroje a pomůcky: jeden starý ručník, který už nepoužíváte, obyčejná saponát na nádobí, jedlou sodu a kartáč nebo starší zubní kartáček. Jakmile budete mít vše nachystáno, tak hurá do práce, která bude spíše zábavou než prací.

Ponořit, posypat, utřít

V první řadě vyndejte rošt z trouby a přejděte s ním do koupelny. Do vany položte ručník a rošt položte na něj. Napusťte vanu horkou vodou tak, aby byl rošt úplně potopený. Nalijte na rošt saponát a následně ho posypte jedlou sodou. Počkejte až složky udělají svou práci a dejte si mezitím kávu nebo dvojku vína.

Vytáhněte rošt ven, vezměte obyčejný ručník nebo hadřík a rošt utřete. V případě, že špína na roštu zůstala, použijte na ni kartáč, půjde to snadno. Nakonec rošt opláchněte teplou vodou a opatrně vraťte zpět do trouby. Stejnou metodu můžete použít i na špinavé plechy nebo jiné železné nástroje v kuchyni.

Sdílejte článek