Menu

Spalovat tuk lze efektivně, bez tvrdé dřiny. Jak zhubnout jednoduše?

Je mnoho lidí, kteří chtějí zhubnout. Jaká je ta správná cesta, která povede k úspěchu? Je to celkem jednoduché. První krok by měl být spojený se změnou stravovacího režimu. Krok číslo dvě by měl být spojený s tím, že budete efektivně spalovat tukové zásoby. Mnoho lidí si myslí, že s tím musí být spojena vždy jenom velká dřina a pravidelní návštěvy posilovny. To ale neplatí vždy, jelikož tuk lze spalovat poměrně efektivně i bez výrazné dřiny. Společně se podíváme na to, jak se to dá nejlépe zvládnout.

Eliminujte alkohol

Mnoho lidí si myslí, že alkohol není zase až tak velký problém. Opak je pravdou. Hlavní nevýhodou alkoholu je tom, že obsahuje velké množství kalorií. Pár skleniček může mít stejnou hodnotu, jako obrovská porce jídla. K tomu přidejme fakt, že některé míchané nápoje jsou spojeny také se sladkými limonádami, nebo džusy. A co to dohromady znamená? Odpověď je jednoduchá. Tloustnete, i když jíte správně. Eliminujte pití alkoholu a spalování tuku bude hračkou.

Nejezte pozdě večer

Co je nejhorší, co můžete udělat? Jíst pozdě večer. Tedy v podstatě před spaním. Problémem je to hlavně proto, že vaše tělo již je v klidnějším režimu a tak jenom nabírá kalorie, které získá z daného jídla. Roli má hlavně to, v kolik jdete spát. Teoreticky platí, že byste neměli jíst později, než zhruba 3 hodiny před spaním. Zvláště potom se vyhýbejte také jídlům, která jsou výrazně kalorická, nebo jsou takzvaně těžká.

Pijte tolik, kolik je potřeba

Nutno říci, že mnoho lidí pitný režim výrazně podceňuje. A to je poměrně velký problém, jelikož vlivem toho dochází k tomu, že nelze tak dobře nastartovat metabolismus. Když má tělo málo tekutin, přepne do klidového režimu, aby s nimi lépe hospodařilo. Když jich však má dostatek, může jet takzvaně naplno. Metabolismus bez problémů pracuje a to má vliv hlavně na to, že jsou tukové zásoby spalovány efektivně. Ideální je navíc pít spíše vlažné nápoje, které tělo ještě více nakopnou.

Mějte dostatek spánku

Je pravdou, že během spánku tělo spaluje méně a je v klidovém režimu. Na druhou stranu je to právě spánek, který zajistí to, že vaše tělo bude mít dostatek energie na celý den. A to znamená, že jeho samotný metabolismus bude moci jet skutečně takzvaně naplno. Díky tomu reálně spálíte mnohem více, než když budete málo odpočatí. Nehledě na to, že budete mnohem méně ve stresu.

Cvičte ve správných intervalech

Nastartovat metabolismus a zefektivnit spalování tuků je samozřejmě spojeno také s tím, že budete cvičit. Jedná se o nejlepší cestu, jak se dá zhubnout. Ne každý cvičení je ale ideální. Mnoho lidí si myslí, že roli hraje hlavně délka aktivity. Tak tomu ale není. Mnohem lepší volbou je krátké intervalové cvičení. Jak vypadá? Třeba tak, že budete několik desítek vteřin makat naplno. A poté bude několik desítek vteřin pauza. Takto opakujte po dobu 20 – 30 minut a bude to nejlepší cesta, jak tuky spalovat.

Dejte si kávu

Proč právě tento nápoj? Je to jednoduché. Ten obsahuje kofein, který se hodí nejenom v případě, kdy se cítíte unaveně. Nelze zapomínat také na to, že je to právě kofein, který vám dodá energii, ale který dokáže vaše tělo doslova nakopnout. Dokáže tak efektivně podpořit a také stimulovat váš metabolismus. A k čemu to vede? Že se tuky budou spalovat efektivněji. Pozor ale na to, jakou kávu si dáváte. Měla by to být jenom ta černá, bez šlehačky, mléka a dalších doplňků. Ty jsou totiž jenom kalorické bomby.

Jezte vejce

Proč právě vejce? Jelikož se jedná o potravinu, která je velmi bohatá na bílkoviny. A právě ty dokážou nejenom podporovat růst svalové hmoty, ale mohou také zvýšit míru samotného spalování tukových zásob. Dobré je vědět, že z vajec je nejlepší především bílek. Ideální je nejméně jedno vejce denně, které k dodání dostatku bílkovin plně stačí.

Jezte mléčné výrobky

I tady je důvodem především to, že se vám do těla může dostat dostatek bílkovin. Pozor však na to, že mnoho mléčných výrobků má také vysoký obsah tuku, nebo soli. To je při hubnutí stav, který není příliš žádoucí. A proto při výběru mléčných výrobků hleďte na to, aby byl podíl těchto látek opravdu co nejmenší.

Počítejte kalorie

Říká se sice, že diety založené na počítání potravin, nejsou ideální. Na druhou stranu musíme říci, že v některých případech je psaní kalorií vhodné. Základem každé diety je to, aby byl jejich příjem nižší, než jejich výdej. Pokud se vám to povede udržet, je to plus. Při počítání také budete mít lepí přehled o tom, co které jídlo obsahuje. To vám pomůže lépe zvládnout celkový stravovací režim.

Vyhýbejte se tmě

Světlo má vliv jak na psychiku lidského těla, tak má vliv také na energii. Vyhýbejte se proto tmavým místům. Vhodné je, pokud budete doma svítit, stejně jako je vhodné i to, že necháte do vašeho interiéru proniknout slunce. Budete mít více energii, budete dělat více činností a váš metabolismus bude rychlejší.

Jezte své vlastní jídlo

I když je možnost koupit si zdravé hotové jídlo stále jednodušší, ne vždy přesně víte, co je v něm obsaženo jak s ohledem na jednotlivé ingredience, tak jejich kalorické hodnoty. Pokud chcete tuky efektivně spalovat, jezte raději jídlo připravené doma. A to z důvodu, že budete přesně vědět, co obsahuje.

Tisk

Osvědčené cviky na stehna a boky: s jejich pomocí se zbavíte nechtěného tuku i centimetrů navíc!

CVIČENÍ
Chtěli byste posílit vaše stehna a boky, se kterými nejste spokojeni? Drží se vám na těchto partiích nechtěný tuk, kterého…

Skřípnutý bederní nerv? Nezoufejte. Existují 2 způsoby, jak ho jednoduše uvolníte

CVIČENÍ
Lidské tělo je protkáno mnoha různými nervovými zakončeními. Pokud bychom se měli podívat na několik nejznámějších nervů, je třeba říci,…

Toto cvičení pro sexy zadeček zvládne každý. A výsledky jsou unikátní

CVIČENÍ
Touha každé ženy je jasná. Chce být krásná. A s tím souvisí také sexy postava. Tu lze vymodelovat především cvičením. Pokud…

Osvědčené cviky na stehna a boky: s jejich pomocí se zbavíte nechtěného tuku i centimetrů navíc!

CVIČENÍ
Chtěli byste posílit vaše stehna a boky, se kterými nejste spokojeni? Drží se vám na těchto partiích nechtěný tuk, kterého…

7 efektivních dýchacích cviků, které Vám pomohou s hubnutím břišního tuku!

CVIČENÍ
Pranayama, termín označující vědomé uvědomění si dechu, pochází ze sanskrtského slova "prana", které znamená "životní sílu" a "ayama" znamená "prodloužení".…

Neuvěříte, co se stane s vaším tělem, když dáte ruce do těchto poloh!

CVIČENÍ
Nejdřív jsem tomu také nevěřila, ale po vyzkoušení jsem změnila názor. Dnes je to skoro jediné řešení na všechny mé problémy!…

Nebaví vás náročné posilování, diety a předražené posilovny? Máme pro vás 5 cviků, které vás zbaví tuku na břiše!

CVIČENÍ
Všechny moc dobře víme, jak je těžké zbavit se tuku na břiše. A kdo z nás by si nepřál ploché bříško?…

Jak spálit přebytečné tuky na dovolené, aniž byste museli navštívit tělocvičnu?

CVIČENÍ
Dovolená je skvělá doba, která nejenže Vám dává možnost odpočinout si od práce, ale také vidět nové věci, setkat se…

7 efektivních cviků, které Vás zbaví faldů na zádech!

CVIČENÍ
Často zapomínáme na záda prostě proto, že je nemůžeme vidět. To však neznamená, že Vám z nich nemizí svalová hmota…

Nejsnáze se zbavíte bolesti bederní páteře, když budete dělat tyto 2 jednoduché věci!

CVIČENÍ
S bolestí zad se setkává většina dospělé populace a bolest bederní páteře patří k té nejčastější. Je tomu tak zejména…