David Hampl
1 února, 2019

Pohybový aparát lidského těla se skládá nejenom z jednotlivých větších či menších kostí. Skládá se také z páteře, která je v podstatě tím nejdůležitějším. Logicky nese velkou zátěž a také může být velmi namáhána. Příkladem je oblast krční páteře, která musí denně držet hlavu o váze 5 kilo. Potom tu jsou další části těla. Je jasné, že se páteř může namáhat a tak se mohou objevovat i různé četné bolesti. Jak je vyřešit? Naučte se tento cvik a denně si vyčleňte 2 minuty času. Uvidíte sami, že problémy mohou být minulostí.

Proč páteř bolí?

Důvodem je jak její přetěžování, tak i chyby, které děláte každý den. Je to špatné držení těla, tahání těžkých tašek, nesprávné sezení, nedostatek pohybu a také cvičení. To vše se podepisuje na tom, že se bolesti začnou nejprve objevovat a potom začnou také sílit. Eliminovat je můžete různými způsoby. Kdo hledá řešení efektivní a trvalé, ten by neměl zapomínat na tento cvik.

Cvičit můžete doma, s tím co máte

Na cvik není také třeba jakýchkoliv netradičních pomůcek, nebo čehokoliv jiného. V podstatě vám stačí jenom podložka, a dále je to také jakýkoliv opasek. Pokud toto máte, můžete se podívat na instrukce, jak tento cvik správně provádět.

Jak na to? Dodržujte tento postup

Nejprve si lehněte na podložku na záda. Jednu nohu pokrčte tak, aby koleno šlo vzhůru, ale chodidlo bylo stále na zemi. Druhá noha by se měla zvednout směrem vzhůru, přičemž přes její nárt přehodíte opasek. Držte ho zhruba v jeho polovině. Chodilem ho tlačíte nahoru, zatímco rukama ho zase stahujete dolů. Opasek by měl být napnutý. Pokud nemáte příliš pružné tělo, je pochopitelné, že noha nemusí být napnutá úplně.

Následně držte tuto polohu, při které byste měli cítit, jak postupně pracují svaly vašeho těla. Jak u nohou, tak by to měly být také zádové svaly. Tuto polohu se snažte držet po dobu 30 – 60 vteřin. Z počátku to může být i méně. Následně se vraťte do výchozí polohy a to stejné opakujte i s druhou nohou. Následně se uvolněte a vydýchejte.

Opakujte každý den

Jak bylo řečeno, na každou nohu vám stačí minuta. Takže celkem 2 minuty vašeho času. Když budete tento cvik opakovat každý den, tak postupně zjistíte, jak se vám svaly napínají, jak se posilují a jak i páteř méně bolí, jelikož jí v držení pomáhají také jednotlivé svalové skupiny. Nezapomínejte také na to, že tento cvik je vhodný i jako prevence, která zajistí, že se případné bolesti nemusí ani objevit.

Sdílejte článek