David Hampl
19 února, 2020

Každý den dochází na světě k mnoha automobilovým nehodám, které mnohdy vůbec nemůžeme ovlivnit. Provoz na silnicích je v poslední době velmi šílený a opatrnost je opravdu potřeba, protože k neštěstím dochází dnes a denně. Člověk nikdy neví, kdy ho může osud zasáhnout a jeho život se promění v okamžiku. Kéž bychom mohli vědět, co je pro nás připraveno. Těžko však říci, zda by se nám pak žilo snadněji. Jsou ovšem situace, kdy osud zasáhne opravdu tvrdě. V tomto případě tomu tak bohužel bylo, protože osud si vybral mladou maminku s jejím dítětem. Jde o opravdu těžký případ, jenž otřásl celým Polskem.

Mateřská láska

Matka je nejdůležitější osobou v životě každého dítěte. S láskou se o ně stará, pečuje, poskytuje pohodlí a snaží se udržet dítě v bezpečí za všech podmínek. Bohužel někdy dochází k nepředvídatelným situacím, jež mohou ohrozit životy obou těchto lidí. A právě tato situace je jednou z nich.

Planoucí vůz

Během klidné sobotní noci se neprojevovaly žádné známky toho, že by mladá maminka a její dítě, měly čelit takové hrozbě. Bohužel se ovšem stalo to nejhorší, co mohlo. Když byly zrovna na cestě autem, jejich vůz zničehonic vzplanul. Stalo se tak na jedné křižovatce v polském městě. Mladá maminka řídila auto a na zadním sedadle spokojeně sedělo malé dítě. Jely stejně jako každý den, bezpečně, plynule a s radostí. Nic nenasvědčovalo tomu, že jejich vůz měl během následujících okamžiků vzplanout.

Rychle jednat

Zničehonic však vůz začal podivně kouřit a objevily se první plameny. Bohužel se šířily velmi rychle a žena s dítětem se tak ocitly ve smrtelném nebezpečí. Okamžitě vůz zastavila a bylo jí jasné, že musí jednat velmi rychle. Zachránit dítě a sebe bylo v tu chvíli nejvyšší prioritou. Vyběhla z vozu, otevřela zadní dveře, popadla dítě a rychle utíkala směrem pryč. Během pár okamžiků vůz zcela vyhořel. Její pohotová reakce zachránila život oběma.

Sdílejte článek