Redakce ProSvět.cz
21 prosince, 2018

Bolest hlavy dokáže nepříjemně potrápit a zkušenosti s ní má snad úplně každý z nás. Někdy nás bolest zaskočí naprosto nečekaně a zrovna ve chvíli, kdy po ruce nemáme ani bylinkový čaj, ani prášek, jež by nás bolesti hravě zbavil.

Určitě i vy bolest hlavy moc dobře znáte. Objevit se může například z únavy, stresu, často doprovází nejrůznější nemoci. Ať už je důvodem jejího vzniku cokoli, pokaždé je nepříjemná a nikdo po ní netouží. Tak jak se jí zbavit?!

Odežeňte bolest hlavy bez prášků za 5 minut!

Patříte-li k lidem, kteří dávají přednost jiným možnostem léčby, nežli zrovna dopování sebe sama nejrůznějšími prášky plnými chemie, pak je dnešní článek určený právě vám. Já totiž vím, jak se bolesti hlavy zbavit bez prášků a to za pouhých 5 minut.

Ráda bych vám představila metodu, která se jmenuje akupresura a představuje určitý druh masáže. Měli byste vědět, že účinky této masážní metody jsou potvrzeny studiemi a výzkumy, takže se nejedná o nic, co by nemělo fungovat. Ba spíše naopak - funguje to báječně, sama jsem to na sobě několikrát vyzkoušela.

Jak na to?

Podstatné je zaměřit se na masáž konkrétních akupresurních bodů, jejichž stimulace už za 5 minut způsobí, že bolest hlavy zmizí a vám se viditelně uleví. Nyní vám prozradím, na jaké akupresurní body se zaměřit, aby vás bolest nesužovala déle, nežli je nutné.

Zan Zhu body

Tzv. Zan Zhu body naleznete ve spodní části vnitřního okraje obočí, stiskněte je dvěma prsty a následně krouživými pohyby alespoň 1 minutu masírujte.

Shuai Gu body

Cca 2-3 centimetry od spánků naleznete tzv. Shuai Gu body, nahmátnete je jednoduše v malé jamce, ve které se nachází. Tyto body jemně stiskněte a vyvíjejte lehký tlak po dobu alespoň 2 minut.

Tian Zhu body

Do třetice všeho dobrého zmíním tzv. Tian Zhu body, které tentokrát najdete na zadní části hlavy a to mezi uchem a začátkem páteře. Masáž těchto bodů by měla trvat alespoň 2 minuty.

Yintang bod

Jako poslední ještě vyzdvihnu tzv. Yintang bod, kterému se často přezdívá třetí oko a nachází se přesně mezi obočím, na místě, kde končí nos a začíná čelo. Stiskněte tento bod jedním prstem a masírujte 1 minutu.

Sdílejte článek