David Hampl
10 června, 2019

Těstoviny jsou velice vděčné jídlo. Nejen, že se hodí téměř ke všemu, ale také jsou hotové během chvilky a stále se řadí k potravinám, která příliš nezatíží váš rozpočet. Často se ale může stát, že vám dojte inspirace, jaký další recept s touhle přísadou vyzkoušet. Nechte se inspirovat naším receptem na zapečené těstoviny s kuřecím masem, sýrem a česnekem!

Zapečené těstoviny – snadné a chutné

Zapečené těstoviny patří mezi evergreeny rychlé kuchyně. Existuje ale mnohem větší počet způsobů, jak zapečené těstoviny připravit, než byste možná čekali. Tento recept je kombinuje s jemnými kuřecími prsíčky, které se k těstovinám výborně hodí.

Suroviny se možná v každém receptu mění, ale hlavní benefit zapečených těstovin zůstává stejný – jde o velmi jednoduché jídlo, kdy za vás většinu práce odvede trouba. Vám stačí nachystat a navrstvit zvolené přísady. Jsme si jistí, že si na tomto receptu pochutnají všichni milovníci zapečených jídel.

Co budete potřebovat

Ke zhotovení tohoto receptu si nezapomeňte nachystat těchto pár surovin. Určitě se neobejdete bez 1 balení těstovin, 2 kuřecích prsou, 200 ml zakysané smetany, 200 g strouhaného sýra, 6 stroužků česneku, bazalky, soli, pepře a oleje.

Druh těstovin můžete zvolit podle své osobní preference, například:

  • Farfalle
  • Penne
  • Fusilli
  • Maccheroni

Jediné těstoviny, které příliš nedoporučujeme, jsou špagety, protože manipulace s nimi je pak náročnější. Množství kuřecích prsou samozřejmě můžete upravit podle jejich velikosti. Pokud máte raději masitější jídla, můžete množství navýšit.

Suroviny, které slouží k dochucení pokrmu – česnek, bazalka, sůl a pepř – samozřejmě také množstevně upravte podle vaší chuti a zvyklosti.

Postup přípravy

Nejdříve ze všeho uvařte těstoviny. Nezapomeňte, že voda, ve která se těstoviny vaří, by měla být osolená. Uvařené těstoviny můžete propláchnout nebo raději zakápněte olivovým olejem.

Mezitím si oloupejte česnekové stroužky a rozdrťte je. Kuřecí prsa nakrájejte na přiměřeně velké kousky (jeden kus by měl být na jedno sousto). Nakrájené maso osolte a opepřete. Na pánvi si rozpalte olej a kuřecí kousky na něm orestujte. Zatímco restujete, přidejte k masu nachystanou česnekovou drť a bazalku.

Hotové těstoviny dejte do máslem vymazané zapékací mísy. Přidejte k nim orestovaná kuřecí prsa. Nachystejte si směs se zakysané smetany tak, že do ní přidáte čtvrtinu množství nastrouhaného sýra. Přidejte do zakysané smetany i bazalku (ideálně čerstvou). Vše důkladně promíchejte.

Nachystanou smetanovou směs se sýrem přidejte k těstovinám a kuřecímu masu. Vše důkladně promíchejte. Pak v míse zarovnejte vrchní vrstvu a bohatě ji posypejte zbylými třemi čtvrtinami strouhaného sýra.

Troubu si předehřejte na 180° a při této teplotě pečte těstoviny asi po dobu 20 minut. Po vytažení z trouby můžete rovnou podávat. Přejeme dobrou chuť.

Sdílejte článek