Stačí málo, a budete mít skvělé ponožky podle vlastního výběru. Naučte se nový styl pletení, díky kterému bude chtít ponožky od vás opravdu každý

Teplé a krásné pletené ponožky jsou nejlepším dárkem pro vaše nohy v chladném období. Až donedávna byly pleteny pomocí 5 pletacích jehel, které vyděsily mnoho pletařů, a zejména nováčky v tomto oboru. Pokrok však nezastavíte a nyní lze tento nádherný produkt vytvořit na dvou jehlicích.

Pletení tohoto typu je novinka

Tato technologie se objevila nedávno, a je to mnohem jednodušší a rychlejší než klasická metoda výroby domácích ponožek, a proto ji zvládne i začátečník. Ponožky při pletení tímto způsobem jsou velmi elegantní a pohodlné. Jak na ně? Podívejte se, co budete potřebovat.

Čtěte také: 9 potravin, kterým byste se měli obloukem vyhnout. Mají velice negativní vliv na Vaše tělo!

  • příze požadovaných barev
  • 2 jehlice
  • Svinovací metr

Jak dále postupovat?

Aby ponožka dokonale padla na nohu, musíte přesně znát velikost nohou a výšku nohy. Určete také výšku ponožky. Práce začíná přípravou zadní strany ponožky. Na obou jehlicích upleťte 22 ok. Okraj ponožky bude 4 centimetry, střídejte hladce a obrace. Zadní strana ponožky je připravená. Nyní pokračujte k patě. Během pletení v každé řadě snižte počet ok. Udělejte to, dokud v řádku nezůstane 12 ok. Začněte řádek pletením prvního oka každého řádku od okraje oka předchozího, dokud nebudete mít znovu 22 smyček, to je to, jak tvoříte spodní část paty. Zadní část ponožky a okraj je připraven. Dále pleťte stejně jako patu, aby ok bylo 12. Stejným způsobem se okraj připojuje k horní části ponožky a výrobek nabývá úplného vzhledu.

Jak se naučit plést

Pletení je zábavné a užitečné hobby. Můžete vytvořit teplé šátky, útulné přikrývky, roztomilé svetry, odolné žínky a další, pokud víte, jak se plete. Je to také relaxační koníček, který můžete využít k odpočinku na konci rušného dne. Chcete-li začít, musíte se naučit nejdříve nahazovat oka.

Vyberte si přízi a pár jehlic. Navštivte místní galanterii nebo podívejte se na internetový obchod a najděte přízi, která se vám líbí a pletací jehlice. Příze se vyrábí v široké škále textur a barev, takže si vyberte přízi, která se vám líbí. Pak zkontrolujte štítek na přízi , pro jaké jehlice je příze vhodná. Například, pokud se rozhodnete pro středně těžké příze, pak budete potřebovat pár jehel:

  • Ve velikosti 7,
  • Ve velikosti 8
  • nebo ve velikosti 9

Můžete plést s rovnými nebo kruhovými jehlicemi. Kruhové jehlice jsou užitečné pro držení velkého počtu stehů, jako je deka, a můžete také plést dokola. Pletací jehlice jsou vyrobeny z různých materiálů, včetně hliníku, plastu a bambusu. Materiál je spíše věcí osobních preferencí než cokoli jiného.

Jak nahazovat oka

Udělejte první smyčku. Opakujte smyčku kolem jehlice a prostředníčku dvakrát. Pak vytáhněte první smyčku přes druhou smyčku. Přitáhněte ocas nitě, abyste utáhli uzel kolem základny smyčky. Pak nasuňte smyčku na pletací jehlu a zatáhněte ocas více, abyste zajistili uzel.

Držte jehlu se skluzem v pravé ruce. Umístěte hrot asi 1,3 cm od špičky. V tomto bodě uchopte jehlu pravým ukazováčkem a palcem. Další 3 prsty volně obtočte kolem těla jehly, abyste ji snadněji ovládali. Držte levou jehlici stejným způsobem jako pravou jehlici. Uchopte jehlu v blízkosti špičky ukazováčkem a palcem a zbytek jehly volně držte dalšími 3 prsty. Použijte svůj pravý ukazováček a palec, abyste přikryli přízi přes špičku levé jehlice. To vytvoří otevřenou smyčku. Pravou jehlici zasuňte do smyčky od přední strany dozadu. Držte přízi napnutou kolem levé jehly levým ukazováčkem a palcem. Potom zatlačte pravou jehlu do smyčky od přední části dozadu. To se může na první pohled těžké, ale bude to snazší, čím více budete trénovat.

Nebojte se, časem vám to půjde samo

Možná to vypadá složitě, ale složité to určitě není a čím více budete trénovat, tím to bude lepší. Pro lepší orientaci si zkuste najít nějaké video, které vám při začátku hodně pomůže a často tak vidíte pletení z pohledu toho, který video natáčí. Vyzkoušejte to, třeba vás to začne bavit.