David Hampl
4 června, 2019

Všichni víme, jak důležité je ráno jíst snídaní. Snídaně nám dává energii a sílu pro produktivní práci, stejně jako přispívá k lepšímu metabolismu. Není však vždy možné si něco uvařit a často jsme také líní. Podívejte se, jak si jednoduše připravit jednoduchou a rychlou snídaní.

Čerstvý sýr lepší než z obchodu

Pokud nemáte zrovna čas na míchání vajíček, pak jsou pro vás ideální snídaně jednoduché, jako je chléb se sýrem nebo sýrové sendviče s bylinkami. Mohou být připraveny během několika vteřin a vzít si je můžete i s sebou do práce, pokud nemáte čas se nasnídat doma. Na výrobu domácího sýra budete potřebovat:

  • 1 l kefíru
  • 1 l mléka
  • 6 vajec
  • 4 lžičky soli

1/3 lžičky červené feferonky, špetku kmínu, 1 stroužek česneku a nejrůznější bylinky například kopr, koriandr, cibulka, petrželka a další. Chcete-li začít, nalijte mléko a kefír do pánve a dejte ji na sporák, počkejte, až se mléčná směs dobře zahřeje, ale není třeba přivádět do varu. Zatímco čekáte, rozšlehejte vejce se solí, a když se směs zahřeje, přidáte vejce a zamícháte na mírném ohni, dokud se syrovátka neoddělí. Po zahřátí se směs nechá asi 2 minuty vychladnout, odejme se cedník, přikryje se gázou, složí se ve dvou vrstvách a sýrová hmota se do gázy nalije.

Bylinky dodají barvu

Bylinky smíchejte s rozdrceným česnekem a přidejte celou směs do sýru spolu s červenou paprikou, rovnoměrně rozprostřete, zkroutíte gázu do uzlu, a necháte odtékat syrovátku.  Když syrovátka zcela odtekla, navlhčete gázu a dejte sýr do misky. Na horní část sýra pokrytého gázou, postavte sklenici, která bude sloužit jako závaží. Ponechte sýr v chladničce na noc, a ráno už dostanete chuť na lahodnou snídani nebo svačinu.

Snídaně je základ dne

Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne, takže stojí za námahu si udělat zdravou snídaní. Podívejte se, na inspiraci, jak každý den jíst dobrou snídani. Avokádový toast je zdravá snídaně. Jen s několika málo potřebnými ingrediencemi vykouzlíte skvělý pokrm. Smoothie je snadný způsob, jak začít den, a co teprve arašídovo- banánová kombinace. Děti i dospělí potěší kouzelná příchuť arašídového másla a banánů a k tomu stačí přidat tročku skořice. Je to opravdu lahůdka. Ovesné snídaně jsou perfektní , pokud chcete zdravé jídlo na začátku dne. Ovesné vločky, mléko a několik dalších chutných ingrediencí se zamíchají v misce a nechají se chladit přes noc v chladničce. Ovesné vločky budou ráno měkké a vláčné. Ovesné vločky také můžete nahradit oblíbeným müsli.

Sladká tečka hned po ránu

Budete milovat tuto super rychlou a jednoduchou zdravou snídani s chutí jablkového tvarohového koláče. Vše, co potřebujete, je celozrnný chléb, sýr z ricotty, tenké plátky jablek a trochu medu, který vám umožní sestavit tento báječný sendvič. Tato lahůdka obsahuje:

  • bílkoviny
  • vitamíny

Tofu je populární veganská snídaně, která má podobnou strukturu jako míchaná vejce. Tato zdravá snídaně vyžaduje cibuli a zelené papriky, ale můžete přidat ještě více jiné zeleniny, jako je špenát, houby a podobně. Uvařené tofu se zabalí do zahřáté celozrnné tortilly a snídaně je na světě. Šťavnaté a sladké kousky ananasu, grapefruitu a pomeranče se změní, když přidáte vanilkovou příchuť. Budete ohromeni tím, jak sladká, květinová chuť vanilky překvapivě dobře vyhovuje citrusům a ananasu a dodává extra chuť jednoduchému ovocnému salátu.

Nebojte se experimentovat

Je pochopitelné, že se nikomu ráno nechce stát u plotny, nicméně vyzkoušejte si nejrůznější recepty v průběhu dne. Všechny uvedené tipy zaberou jen minimum času a přitom to nejsou snídaně, které by byly běžné. Přesto jsou všechny zdravé a jednoduché a vy tak budete moci nastartovat každý svůj den dokonalou snídaní.

Sdílejte článek