Stačí málo a zbavíte se kruhů pod očima. Díky nim prospějete své kráse a budete vypadat dokonale. Naučte se základy prevence, ale i první pomoci. Mít krásný obličej nebylo nikdy jednodušší. Jak na to? -
Menu

Stačí málo a zbavíte se kruhů pod očima. Díky nim prospějete své kráse a budete vypadat dokonale. Naučte se základy prevence, ale i první pomoci. Mít krásný obličej nebylo nikdy jednodušší. Jak na to?

Každá žena, která má ráda sebe sama, se snaží vypadat skvěle v každém případě. Stará se o vlasy, čistí svoji pleť a vyživuje pokožku, jí zdravé produkty a hlídá si váhu. Ale i když se takto žena o sebe stará, někdy ji mohou překvapit otoky, respektive kruhy pod očima. Vznik takového nepříjemného problému může být vyvolán mnoha různými faktory:

  • nedostatkem spánku
  • konzumací velkého množství tekutin před spaním
  • alergiemi
  • alkoholem

Ukazuje se, že tento jev lze řešit pomocí jednoduchého a přírodního léku na základě toho, co máte zrovna doma. Budete potřebovat 1 svazek petržele, 1 mrkev, 1 pomeranč, 1 citron, 1 polévková lžíce lněného semínka a 100–150 ml čisté vody. Vytlačte šťávu z pomeranče a citronu, nalijte ji do mísy. Oloupejte a jemně nakrájíme mrkev, umyjeme a nakrájíme petrželku. Vložte suroviny do mixéru, přidejte semena lnu a nalijte čistou vodu. Rozmixujte do jemné hmoty a nalijte do sklenice. Tento nápoj doporučujeme vypít ihned po přípravě. Pokud se rozhodnete přidat cukr, upozorňujeme, že sladidla snižují účinnost. Nápoj by měl být konzumován 1 krát denně.

Kdy přijde zlepšení?

Po týdnu aplikace uvidíte vynikající výsledek. Takový nápoj pomáhá vyrovnat se nejen s otokem, ale také s nadměrnou hmotností. Poskytuje také dlouhý pocit sytosti, energii na celý den a vynikající zdravotní stav. Samozřejmě, že tento přírodní lék pomůže zbavit otoku, ale přesto byste neměli zapomenout na zdravé stravování a fyzickou aktivitu.

Oční otok nebo kruhy pod očima jsou běžným kosmetickým problémem. Obvykle nepotřebujete léčbu. V některých případech však může být otok pod očima také známkou menšího nebo závažnějšího zdravotního stavu. Kruhy pod očima mohou být i dědičné. Stárnutí a genetika mohou způsobit oslabení tkání kolem očí, to poté vede k tomu, že se pohybuje tuk v dolních víčkách. Kůže kolem očí je velmi tenká a jemná.

Jaké jsou příčiny otoku kolem očí?

Je příliš mnoho soli nebo sodíku ve vaší stravě, což není dobré pro vaše tělo nebo váš vzhled. Sodík může ve vašem těle zadržovat vodu. Přebytečná voda způsobuje otok v obličeji a těle. Tenká kůže kolem vašich očí je vystavena vyššímu riziku, že se dostane do očí. To vede k otokům pod očima nebo vzhledu kruhů pod očima. Jak tomu zabránit? Je vhodné jíst více potravin s obsahem draslíku. Mezi tyto potraviny patří:

  • banány
  • jogurty
  • brambory
  • sušené meruňky

Nedostatek spánku napomůže otokům

Nedostatek spánku vám může také způsobit otok pod očima. A to není všechno, ještě k tomu můžete mít červené oči. Dalšími příznaky jsou bledá kůže. Nedostatek spánku může oslabit svaly kolem očí, to může také vést ke ztrátě kolagenu pod očima. To způsobuje, že se tekutina shromažďuje v oblasti, takže se oblast pod očima zvětšuje. Oční otok, způsobený krátkým spánkem, může trvat několik hodin, také ale i celý den. Některé příznaky se mohou stát trvalými, pokud pravidelně málo spíte. Většina dospělých potřebuje každou noc sedm až devět hodin spánku. Sáhněte si do svědomí, jestli tento časový interval splňujete.

Alergie mohou pěkně potrápit

V neposlední řadě se také může stát, že oteklé oči mohou být způsobené nejrůznějšími alergiemi. Alergie mohou způsobit, že se tekutina bude hromadit právě kolem očí. To může vést k otoku pod očima. Alergická reakce také způsobí to, že vaše oči budou červené. Co způsobuje často alergie? Jedná se o pyl, prach, plíseň, kouř, zvířecí kožešiny, chemikálie nebo parfémy. Oční alergie jsou však také snadno léčitelné. Vyhněte se alergenům co nejvíce, abyste předešli příznakům, v případě, že vás alergie přesto potrápí, pomáhají některé léky, zejména pak antihistaminika nebo nejrůznější oční kapky.

Líbil se vám článek?

Tisk
KRÁSA A MÓDA

Máte nevzhledné nohy, popraskané paty a hrubou kůži na nohách?…

Letní období vyloženě láká k tomu, abyste vystavili své nohy a začali chytat bronz. Jenže léto si také žádá, abychom trošku…
KRÁSA A MÓDA

Je vám 35 a více let? Nebo se k tomuto…

Stárnutí je nemilou součástí našeho života – pozitivní ale je, že nemusí být vidět. Zvolte správný účes a vypadejte tak…
KRÁSA A MÓDA

Trápí vás pigmentové skvrny na vašich rukách, tváři, ale i…

Mnoho žen a mužů po celém světě trápí pigmentové skvrny, které se mohou objevovat na celém těle, zvláště pak ale…
KRÁSA A MÓDA

Peroxid už dávno není jenom pomocník k barvení vlasů, nebo…

Krásná a mladistvá pleť je snem každé ženy. To je i důvod, proč mnoho žen chodí pravidelně do kosmetických salonů.…
KRÁSA A MÓDA

Trápí vás vrásky, zarudlá pokožka, ochablá kůže nebo červené skvrny…

Vrásky, zarudlá pokožka, ochablé mimické svaly a celkově ochablý tvar Vaší tváře. Má to něco společného s Vámi? Pokud ano, tak…
KRÁSA A MÓDA

Dívka nemohla najít gumičku do vlasů a tak použila něco,…

Každá žena nebo dívka to jistě zná. Péče o vlasy není nic jednoduchého a kromě různých produktů ve formě šamponu…