Stačí málo a zbavíte se kruhů pod očima. Díky nim prospějete své kráse a budete vypadat dokonale. Naučte se základy prevence, ale i první pomoci. Mít krásný obličej nebylo nikdy jednodušší. Jak na to? -
Menu

Stačí málo a zbavíte se kruhů pod očima. Díky nim prospějete své kráse a budete vypadat dokonale. Naučte se základy prevence, ale i první pomoci. Mít krásný obličej nebylo nikdy jednodušší. Jak na to?

Každá žena, která má ráda sebe sama, se snaží vypadat skvěle v každém případě. Stará se o vlasy, čistí svoji pleť a vyživuje pokožku, jí zdravé produkty a hlídá si váhu. Ale i když se takto žena o sebe stará, někdy ji mohou překvapit otoky, respektive kruhy pod očima. Vznik takového nepříjemného problému může být vyvolán mnoha různými faktory:

  • nedostatkem spánku
  • konzumací velkého množství tekutin před spaním
  • alergiemi
  • alkoholem

Ukazuje se, že tento jev lze řešit pomocí jednoduchého a přírodního léku na základě toho, co máte zrovna doma. Budete potřebovat 1 svazek petržele, 1 mrkev, 1 pomeranč, 1 citron, 1 polévková lžíce lněného semínka a 100–150 ml čisté vody. Vytlačte šťávu z pomeranče a citronu, nalijte ji do mísy. Oloupejte a jemně nakrájíme mrkev, umyjeme a nakrájíme petrželku. Vložte suroviny do mixéru, přidejte semena lnu a nalijte čistou vodu. Rozmixujte do jemné hmoty a nalijte do sklenice. Tento nápoj doporučujeme vypít ihned po přípravě. Pokud se rozhodnete přidat cukr, upozorňujeme, že sladidla snižují účinnost. Nápoj by měl být konzumován 1 krát denně.

Kdy přijde zlepšení?

Po týdnu aplikace uvidíte vynikající výsledek. Takový nápoj pomáhá vyrovnat se nejen s otokem, ale také s nadměrnou hmotností. Poskytuje také dlouhý pocit sytosti, energii na celý den a vynikající zdravotní stav. Samozřejmě, že tento přírodní lék pomůže zbavit otoku, ale přesto byste neměli zapomenout na zdravé stravování a fyzickou aktivitu.

Oční otok nebo kruhy pod očima jsou běžným kosmetickým problémem. Obvykle nepotřebujete léčbu. V některých případech však může být otok pod očima také známkou menšího nebo závažnějšího zdravotního stavu. Kruhy pod očima mohou být i dědičné. Stárnutí a genetika mohou způsobit oslabení tkání kolem očí, to poté vede k tomu, že se pohybuje tuk v dolních víčkách. Kůže kolem očí je velmi tenká a jemná.

Jaké jsou příčiny otoku kolem očí?

Je příliš mnoho soli nebo sodíku ve vaší stravě, což není dobré pro vaše tělo nebo váš vzhled. Sodík může ve vašem těle zadržovat vodu. Přebytečná voda způsobuje otok v obličeji a těle. Tenká kůže kolem vašich očí je vystavena vyššímu riziku, že se dostane do očí. To vede k otokům pod očima nebo vzhledu kruhů pod očima. Jak tomu zabránit? Je vhodné jíst více potravin s obsahem draslíku. Mezi tyto potraviny patří:

  • banány
  • jogurty
  • brambory
  • sušené meruňky

Nedostatek spánku napomůže otokům

Nedostatek spánku vám může také způsobit otok pod očima. A to není všechno, ještě k tomu můžete mít červené oči. Dalšími příznaky jsou bledá kůže. Nedostatek spánku může oslabit svaly kolem očí, to může také vést ke ztrátě kolagenu pod očima. To způsobuje, že se tekutina shromažďuje v oblasti, takže se oblast pod očima zvětšuje. Oční otok, způsobený krátkým spánkem, může trvat několik hodin, také ale i celý den. Některé příznaky se mohou stát trvalými, pokud pravidelně málo spíte. Většina dospělých potřebuje každou noc sedm až devět hodin spánku. Sáhněte si do svědomí, jestli tento časový interval splňujete.

Alergie mohou pěkně potrápit

V neposlední řadě se také může stát, že oteklé oči mohou být způsobené nejrůznějšími alergiemi. Alergie mohou způsobit, že se tekutina bude hromadit právě kolem očí. To může vést k otoku pod očima. Alergická reakce také způsobí to, že vaše oči budou červené. Co způsobuje často alergie? Jedná se o pyl, prach, plíseň, kouř, zvířecí kožešiny, chemikálie nebo parfémy. Oční alergie jsou však také snadno léčitelné. Vyhněte se alergenům co nejvíce, abyste předešli příznakům, v případě, že vás alergie přesto potrápí, pomáhají některé léky, zejména pak antihistaminika nebo nejrůznější oční kapky.

Líbil se vám článek?

Tisk
KRÁSA A MÓDA

Stačí vypít dvakrát za den tento zázvorový nápoj a zbavíte…

Trápí vás usazený tuk na těle a nevíte, jak se ho zbavit? Zkusili jste už opravdu všechno, ale nic nepomáhá?…
KRÁSA A MÓDA

Manželka zubaře mi prozradila utajovaný trik, jak si doma během…

K zubaři chodíme nejenom na prohlídky, nebo v případě, kdy máme kazy. Jeho služby se dají využít i v případě, kdy chcete mít…
KRÁSA A MÓDA

Zubař vám nikdy neřekne, že si zubní kámen můžete takto…

Ano, zubní lékaři jsou velmi důležití, jelikož pokud máme zubní kaz nebo jiný problém, dokážou ho dát velmi rychle do…
KRÁSA A MÓDA

Zhubněte půl centimetru denně! Připravte si směs se zázvorem a…

O hubnutí se snaží mnoho žen, ale nutno říci, že většina z nich s ním má mnoho problémů. Jejich diety jsou buď…
KRÁSA A MÓDA

Koupila si 2 přírodní věci za pár korun a za…

Celulitida neboli pomerančová kůže je velký problém mnoha žen. To proto, že se negativně podepisuje na jejich kráse. Je jasné,…
KRÁSA A MÓDA

6 účinných způsobů, jak se zbavit ochablého obličeje a povislého…

Není nic výjimečného, že si ženy výrazně potrpí na to, jak vypadají. Bohužel se s přibývajícím věkem mohou objevovat různé problémy.…