Stačí málo a zbavíte se kruhů pod očima. Díky nim prospějete své kráse a budete vypadat dokonale. Naučte se základy prevence, ale i první pomoci. Mít krásný obličej nebylo nikdy jednodušší. Jak na to? -
Menu

Stačí málo a zbavíte se kruhů pod očima. Díky nim prospějete své kráse a budete vypadat dokonale. Naučte se základy prevence, ale i první pomoci. Mít krásný obličej nebylo nikdy jednodušší. Jak na to?

Každá žena, která má ráda sebe sama, se snaží vypadat skvěle v každém případě. Stará se o vlasy, čistí svoji pleť a vyživuje pokožku, jí zdravé produkty a hlídá si váhu. Ale i když se takto žena o sebe stará, někdy ji mohou překvapit otoky, respektive kruhy pod očima. Vznik takového nepříjemného problému může být vyvolán mnoha různými faktory:

  • nedostatkem spánku
  • konzumací velkého množství tekutin před spaním
  • alergiemi
  • alkoholem

Ukazuje se, že tento jev lze řešit pomocí jednoduchého a přírodního léku na základě toho, co máte zrovna doma. Budete potřebovat 1 svazek petržele, 1 mrkev, 1 pomeranč, 1 citron, 1 polévková lžíce lněného semínka a 100–150 ml čisté vody. Vytlačte šťávu z pomeranče a citronu, nalijte ji do mísy. Oloupejte a jemně nakrájíme mrkev, umyjeme a nakrájíme petrželku. Vložte suroviny do mixéru, přidejte semena lnu a nalijte čistou vodu. Rozmixujte do jemné hmoty a nalijte do sklenice. Tento nápoj doporučujeme vypít ihned po přípravě. Pokud se rozhodnete přidat cukr, upozorňujeme, že sladidla snižují účinnost. Nápoj by měl být konzumován 1 krát denně.

Kdy přijde zlepšení?

Po týdnu aplikace uvidíte vynikající výsledek. Takový nápoj pomáhá vyrovnat se nejen s otokem, ale také s nadměrnou hmotností. Poskytuje také dlouhý pocit sytosti, energii na celý den a vynikající zdravotní stav. Samozřejmě, že tento přírodní lék pomůže zbavit otoku, ale přesto byste neměli zapomenout na zdravé stravování a fyzickou aktivitu.

Oční otok nebo kruhy pod očima jsou běžným kosmetickým problémem. Obvykle nepotřebujete léčbu. V některých případech však může být otok pod očima také známkou menšího nebo závažnějšího zdravotního stavu. Kruhy pod očima mohou být i dědičné. Stárnutí a genetika mohou způsobit oslabení tkání kolem očí, to poté vede k tomu, že se pohybuje tuk v dolních víčkách. Kůže kolem očí je velmi tenká a jemná.

Jaké jsou příčiny otoku kolem očí?

Je příliš mnoho soli nebo sodíku ve vaší stravě, což není dobré pro vaše tělo nebo váš vzhled. Sodík může ve vašem těle zadržovat vodu. Přebytečná voda způsobuje otok v obličeji a těle. Tenká kůže kolem vašich očí je vystavena vyššímu riziku, že se dostane do očí. To vede k otokům pod očima nebo vzhledu kruhů pod očima. Jak tomu zabránit? Je vhodné jíst více potravin s obsahem draslíku. Mezi tyto potraviny patří:

  • banány
  • jogurty
  • brambory
  • sušené meruňky

Nedostatek spánku napomůže otokům

Nedostatek spánku vám může také způsobit otok pod očima. A to není všechno, ještě k tomu můžete mít červené oči. Dalšími příznaky jsou bledá kůže. Nedostatek spánku může oslabit svaly kolem očí, to může také vést ke ztrátě kolagenu pod očima. To způsobuje, že se tekutina shromažďuje v oblasti, takže se oblast pod očima zvětšuje. Oční otok, způsobený krátkým spánkem, může trvat několik hodin, také ale i celý den. Některé příznaky se mohou stát trvalými, pokud pravidelně málo spíte. Většina dospělých potřebuje každou noc sedm až devět hodin spánku. Sáhněte si do svědomí, jestli tento časový interval splňujete.

Alergie mohou pěkně potrápit

V neposlední řadě se také může stát, že oteklé oči mohou být způsobené nejrůznějšími alergiemi. Alergie mohou způsobit, že se tekutina bude hromadit právě kolem očí. To může vést k otoku pod očima. Alergická reakce také způsobí to, že vaše oči budou červené. Co způsobuje často alergie? Jedná se o pyl, prach, plíseň, kouř, zvířecí kožešiny, chemikálie nebo parfémy. Oční alergie jsou však také snadno léčitelné. Vyhněte se alergenům co nejvíce, abyste předešli příznakům, v případě, že vás alergie přesto potrápí, pomáhají některé léky, zejména pak antihistaminika nebo nejrůznější oční kapky.

Líbil se vám článek?

Tisk
KRÁSA A MÓDA

Žena zašla ke kadeřnici a díky účesu omládla o 10…

Jedno staré rčení říká, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Většina žen si toho je velmi dobře vědoma, a…
KRÁSA A MÓDA

Toto se stane s vaším tělem, pokud sníte 1 banán…

Jak zhubnout? Nejlépe pomocí správné diety. Aktuálním velkým hitem je takzvaná japonská ranní dieta, která je unikátní tím, že je…
KRÁSA A MÓDA

Nebudete věřit tomu, jak snadno a bezbolestně se dá zbavit…

Asi každá žena touží po krásné a hebké pokožce bez chloupků. Bohužel většina z nás nemá to štěstí, aby nám chloupky…
KRÁSA A MÓDA

Tvar břicha dokáže odhalit, proč přibíráte na váze. Není to…

Většina lidí s věkem stále více bojuje s váhou. To, co v mládí klidně mohli jíst dennodenně a na jejich postavě se to…
KRÁSA A MÓDA

Konec tvrdé kůže na patách! Zapomeňte na drahou pedikúru v…

Léto je již bohužel nenávratně pryč a my po dovolené zjišťujeme, že léto a letní radovánky se často podepsaly i…
KRÁSA A MÓDA

Černé tečky, bradavice, nebo mateřská znaménka. Nemusí je odstraňovat jenom…

Také patříte mezi lidi, kterým příroda přála a nadělila jim několik vad na kráse? Trápí Vás a rádi byste se…