David Hampl
16 dubna, 2019

Některé ženy to znají až příliš dobře. Nadechnou se vzduchu, pomyslí na čokoládu, podívají se na brynzové halušky a je to! Na váze jim přibydou 2 kg. Existuje na to nějaké řešení? Vyzkoušejte následující dietu, pomocí které můžete zhubnout i 7 kg. Jedná se o dietu navrženou známým evropským kardiologem a je založena na bílkovinách. Každý den byste si měli dát k snídani jakékoliv ovoce kromě banánů. Vyzkoušejte tuto dietu a budete překvapeni, jak skvěle bude fungovat.

Ukázkový jídelníček

Možná si říkáte, že je to sice skvělý úvod, ale že byste spíše potřebovali nějaký ukázkový jídelníček. Tak tady ho máte. K obědu si dejte 1 pomeranč, 250g jogurtu a jedno vajíčko. Následuje večeře, ke které si dáte:

  • 2 vajíčka
  • 2 toasty
  • zelenina

Druhý den na oběd postupujte stejně a k večeři vám pak bude stačit 1 toast, 125 g nějakého červeného masa, k tomu můžete vyzkoušet šálek čaje nebo neslazené kávy a večeři zakončete pomerančem. Obědy jsou opravdu skromné, to je pravda, nicméně nezapomeňte, že potřebujete zhubnout rychle a efektivně a tento jídelníček není navěky.

Ostatní dny nejsou o moc lepší

Třetí den je založen na tom, že si k obědu dáte 1 okurku, 1 pomeranč, 1 vařené vejce a k večeři potom 125 g červeného masa, 1 pomeranč, 1 toast, šálek kávy nebo čaje bez cukru. Čtvrtý den na oběd připravte 1 okurku, 1 pomeranč, 1 vařené vejce, večeře se pak opět skládá ze 125 g červeného masa, 1 pomeranč, 1 toast, šálek kávy nebo čaje bez cukru. Poslední pátý den si k obědu dopřejte 1 toast, 200 g masa nebo ryb, 1 rajče a k večeři 225 g vařené mrkve, brambory a hrášek.

5 dní a dost

Dieta je vypočtena na 5 dní, pak si dejte pauzu po dobu dvou dní a následně postup opakujte. Během tohoto období se nesnažte jíst na celý týden dopředu. Zpestřete si stravu zdravými potravinami a zcela vylučte z konzumace alkohol a sůl. Tato dieta je celkem krušná nicméně proteinová dieta, respektive bílkovinná je založena na tom, že konzumujte velké množství bílkovin, tím pak vzniká ketóza, při které se vaše tělo zbavuje tukových zásob. Když k proteinové dietě přidáte ještě nějaký ten pohyb, výsledek je zaručen.

Jde to, ale hlavně bez cukru

Nezapomeňte na to, že tahle dieta bude fungovat pouze v případě, že ze svého jídelníčku vynecháte absolutně cukr, někdy se tak můžete setkat s názvem bezsacharidová dieta. Díky ketóze se pak začnou produkovat ketony, které v našem organizmu nahrazují cukry. Dalším důležitým faktorem, proč vyzkoušet tuhle dietu je to, že jídlo s vysokým obsahem bílkovin vás dostatečně zasytí, proto se vám uvedený jídelníček může zdát příliš strohý.

Co byste měli konzumovat při této dietě

Pokud se vám uvedený jídelníček nelíbí, nechte se jím jen inspirovat a vytvořte si vlastní. Pak to chce ale vědět, co vlastně konzumovat můžete a co nikoliv. Do svého jídelníčku můžete zařadit libové maso, jako je drůbeží, hovězí nebo ryby. Dále si můžete dopřát mléčné výrobky, které neobsahují příliš velké množství tuků. Vyzkoušejte sýry, jogurty nebo mléko. Samozřejmě nic nezkazíte tím, když do svého jídelníčku zahrnete zeleninu a ovoce. Jako přílohu pak vyzkoušejte sóju, hrách, fazole nebo čočku.

Co je při bílkovinné dietě zakázáno

Bílkovinná dieta je sice funkční, musíte ale opravdu dodržet to, že nebudete jíst to, co nemáte. Takže dejte si pozor na to, abyste se vyvarovali konzumaci tučných mas, brambor, ty obsahují hodně škrobu a při této dietě nejsou příliš vhodné. Vynechte také cokoliv, co je smažené. Dále samozřejmě:

  • Sladkosti
  • Smetanové omáčky
  • Ovoce, které je přezrálé

Možná se také ptáte, kolik bílkovin musíte sníst, abyste opravdu shodili hodně kil. Výpočty jsou poměrně jednoduché. Počítejte s tím, že na každý kilogram své hmotnosti musíte sníst 1-1,5 g bílkovin. Jestliže vám rafička na váze ukazuje například 90 kg, měli byste zkonzumovat 90-135 g bílkovin. I když bílkoviny zajistí, že nebudete mít pocit hladu, v prvních dnech to samozřejmě bude náročnější a nový jídelníček si musíte zvyknout. K pití si můžete dopřát čistou vodu nebo vodu s citronem. Zakázaná není ani káva, pokud jí nebude příliš. Ze začátku i přes veškerou snahu pravděpodobně budete pociťovat hlad, ten můžete zahnat syrovou zeleninou, která vám neuškodí.

Diet je veliké množství

Díky moderní době, kdy ženy, vlivem médií a časopisů, chtějí vypadat krásně a především štíhle, se můžete setkat s mnoha druhy diet. Některé jsou účinné méně, některé zas více. Nicméně ať už vyzkoušíte jakoukoliv, neměli byste zapomínat především na své zdraví a měli byste hubnout s rozumem. I tak se můžete dostat do jojo efektu, kdy shozená kila naberete zase zpět. Máte nějakou osvědčenou dietu vy?

Sdílejte článek