David Hampl
23 dubna, 2021

Šikovný kadeřník a skvělá vizážistka, která poradí se vším, co se líčení týká – jen dva lidé stačí k tomu, aby z obyčejné ženy udělali nádhernou, za kterou se otočí každý chlap. Neexistují ošklivé ženy, jak si možná mnoho lidí myslí. Jsou ale takové, které nedbají na úpravu vlasů, obličeje nebo nehtů.

Existuje tzv. „slepé“ líčení, které vizážistky využívají

Je to druh líčení, u kterého to vypadá, že je žena čí dívka zcela bez kosmetiky. Změny v obličeji jsou ale zřejmé, stačí se podívat na porovnávací fotografie. Na první je žena nenalíčená, na druhé po zásahu šikovných rukou kosmetičky nebo vizážistky. A po její práci může žena přímo před kameru nebo fotoaparát. Jak je to možné?

Oksana Trunova totiž vytvořila vlastní koncept líčení, který nazvala „slepým“. Na první pohled to vypadá, že na sobě žena nemá žádný make-up. Pokud se ale podíváte blíže, poznáte, že je nalíčená, i když jen decentně, aby to vytvářelo přirozený dojem.

Každá žena je krásná, jen je nutné vyzdvihnout přednosti a zakrýt nedostatky

Každá žena o sobě aspoň jednou v životě pochybovala. O své postavě, kráse, řeší vlasy, kilogramy navíc nebo problémy s nehty. Každá je ale svým způsobem krásná. Některým stačí zvýraznit oči, jiným ubrat na obočí. Občas stačí jen taková maličkost, jako zkrácení vlasů nebo vytvoření ofinky.

Velmi záleží na tvaru obličeje a také na typu obličeje. Spoustě žen budou slušet studené odstíny, jiným zase sednou ty teplé. S líčením se musí sladit také oblečení.

Pokud se svěříte do rukou odborníků, nejenže si užijete krásný den plný péče o vás, ale dostanete spoustu typů, jak se oblékat a líčit každý den tak, aby vám to ráno nezabralo mnoho času.

Některé ženy mají rády svůj přirozený vzhled a tak make-up, oční stíny nebo řasenku používají jen při zvláštních příležitostech. Je to rozhodnutí, které závisí jen na ženě.

Sdílejte článek