Babička mi poradila ať nasypu jedlou sodu do vysavače. Když jsem viděl výsledek, byl jsem překvapen a doporučuji tento trik dál.

Koupili jste si nový vysavač, ale nefunguje podle vašich představ? Jste nespokojení s vaším současným vysavačem, protože špatně vysává a místo čistého koberce máte stále koberec plný prachu? Přemýšlíte, že byste si koupili nový a starý vyhodili? Pokud ano, pak ještě zadržte, protože pro vás máme něco, co vás možná přesvědčí, abyste dali svému současnému vysavači ještě šanci. Existuje totiž řešení, se kterým uděláte se špatně fungujícího vysavače dokonalý čistící nástroj, který zachytí veškerou špínu. Zjistíte totiž, že tato metoda vyřeší více než jen problém s vysavačem.

Zázračná soda

Už jste někdy slyšeli o látce, které se říká jedlá soda? Určitě ano, protože je to zázračná látka, která má spoustu zajímavých vlastností a dokáže být velmi praktickým pomocníkem v domácnosti. Dnes si představíme, k čemu všemu je jedlá soda dobrá a jak ji můžete použít. Možná budete překvapeni všemi jejími účinky a jakmile si uvědomíte, kolik vyhazujete za čistící prostředky, okamžitě přestanete a uděláte nálet do obchodu pro jedlou sodu.

Stop zápachům

Jedlá soda je dokonalým čističem a ušetříte vám spoustu trápení. Nasypte jedlou sodu do prachového sáčku a zbavíte se nepříjemného zápachu při jeho vysypávání. Navíc vám vysávání půjde samo a vysajete mnohem více špíny než obvykle.

Čtěte také: Tento koláč je snem každé domácnosti! Jednoduchý, chutný a lahodný tvarohový koláč připravíte už za pár minut!

Stejně tak se jedlá soda hodí na zápach v odpadkovém koši. Stačí ji nasypat na dno koše a brzy bude po nepříjemné zápachu. Spolehlivě také zbaví zápachu vzniklého z domácích mazlíčků.

Čistota a svěžest

Rádi nosíte kožešinové šaty, ale jejich vůně už není jako dříve? Vezměte štětec namočený v jedlé sodě a šaty z kůže jím potřete. Vůně se obnoví a bude hezky svěží. Stejně tak může jedlou sodu použít i kadeřník v salonu.

Chcete, aby vaše ložní prádlo nebo bytový textil hezky voněl? S pomocí jedlé sody a štětce odstraňte z látek prach a docílíte svěží vůně a čistoty. Jedlá soda navíc pomůže s dezinfekcí. Metod je opravdu mnoho, stačí jen zkouše a objevovat.