Stačila vteřina a mohlo být po všem. Čtyřletý bráška se ale zachoval jako hrdina

Nehody s utonutím jsou u dětí bohužel častější, než byste si mysleli. Pod vodou netrvá déle než minutu, než dítě nenávratně ztratí vědomí, což se může stát, i když se dospělý jen na chvíli podívá jinam.

Když se matka tří dětí Laura Forrester a její rodina nastěhovali do domu s bazénem, ​​ujistila se, že místo je řádně zabezpečeno. Přesto její dvouletá dcera skončila ve vodě a bojovala o svůj život.

Nebezpečí číhá všude

Laura se ujistila, že bazén v zadní části jejich domu v Knoxville v Tennessee byl dobře zabezpečen plotem a bránou. Posadila se se svými dětmi ve věku 5, 4 a 2 roky a řekla jim o tom, proč se nesmí k bazénu samy přibližovat.

https://fr.newsner.com/

Jenže jak dobře víme, batolata jsou zvědavá, což znamenalo, že dvouletá Andie stejně sama prozkoumávala bazén. Dvouleté dítě se i přes ochranou bariéru vplížilo dovnitř, bez záchranné vesty nebo čehokoli, co by ji udrželo nad hladinou. Naneštěstí do bazénu spadla, zpanikařila a začala okolo sebe cákat ručičkama. Vtom ji uslyšel její čtyřletý bratr Gray.

Chlapec se zachoval jako hrdina

Vzhledem k tomu, že Grayovi byly v době incidentu pouhé čtyři roky, také neuměl plavat. Nebral to ale v potaz, když skočil za svou sestřičkou do bazénu, aby jí zachránil život. „Snažil jsem se ji zvednout, aby mohla dýchat,“ řekl Gray v rozhovoru pro WBIR Channel 10.

https://fr.newsner.com/

Záchrana v poslední moment

Gray popadl svou sestru za břicho, aby jí pomohl zvednout hlavu z vody, a pak ji opřel o okraj bazénu, aby se mohla vytáhnout nahoru. Dvouletá Andie díky svému bratrovi přežila bez zranění a byla jen v šoku z toho, co se stalo.

Všechny děti chodí do plavecké školy

Matka Laura je hrdá a vděčná svému synovi, kterému je nyní pět let. Přestože je šťastná, že vše dopadlo dobře, uvědomila si, jak těžké je udržet děti od bazénu. Proto jsou nyní všechny děti zapsány do plavecké školy, aby se ve vodě brzy cítily bezpečně. Občas stačí skutečně jen minuta a neštěstí je na světě.

ZDROJ: fr.newsner.com