David Hampl
14 února, 2019

Snad každého muže alespoň jednou napadlo, udělat si těhotenský test. Jen tak z legrace. A protože příležitost dělá zloděje – když hrdina našeho příběhu zůstal doma sám a objevil těhotenský test své přítelkyně, ihned se rozhodl, že si ho udělá. Jaké bylo jeho překvapení, když se objevil pozitivní výsledek!

Muži dvě čárky rozhodně vidět nechtějí!

Jak je to možné? Muži přece nemohou být těhotní, ne? To je pravda, avšak každá žena ví, že pozitivní výsledek těhotenského testu nemusí znamenat jen těhotenství. I když muž z našeho příběhu rozhodně dosud nepociťoval žádné zdravotní problémy, s pomocí těhotenského testu se mu podařilo odhalit život ohrožující onemocnění.

Choďte na pravidelné lékařské prohlídky!

Lidé na pravidelné prohlídky ke svému lékaři nechodí. Myslí si, že dokud nemají žádné problémy, není důvod jít za lékařem. A to i přes to, že pojišťovny i lékaři neustále zdůrazňují důležitost preventivních prohlídek. Ženy jsou na tom podle statistik o něco lépe, chodí na pravidelné prohlídky k lékaři mnohem častěji, než muži. Platí, že čím dříve se nějaká choroba odhalí, tím větší je šance na úspěšnou léčbu. A i když hlavní hrdina našeho příběhu patřil k těm, kteří na pravidelné prohlídky k lékaři nechodí, legrace s těhotenským testem mu tuto službu zastoupila.

Těhotenský test neodhaluje jen těhotenství

U muže je samozřejmé, že nemůže být těhotný. To prostě nejde. Těhotenský test si ale udělal přesně podle návodu, takže mu bylo jasné, že něco není v pořádku. Přinejmenším s jeho hormony. Fotografii s pozitivním výsledkem sdílel na sociálních sítích, kde mu naštěstí jeden z komentujících doporučil navštívit lékaře a nechat se vyšetřit na rakovinu varlat. Náš hlavní hrdina tuto chytrou radu skutečně uposlechnul. Od lékaře se následně dozvěděl, že má skutečně rakovinu varlat, ale ve velmi časném stádiu, takže se podařilo tuto zákeřnou chorobu zastavit.

Hodnota hCG

Jak je to možné? Těhotenské testy fungují na principu měření hodnoty hCG v moči. Tento hormon produkují těhotné ženy, ale také lidé, u kterých je přítomné nějaké nádorové onemocnění – včetně rakoviny varlat. Hormon hCG je pod celým názvem human choriogonadotropin a zdaleka jej neprodukují jen ženy. Jeho hodnotu může ovlivnit nejen nemoc, ale také užívání některých léků.

Těhotenský test může být užitečný také pro muže!

Dámy, pokud váš partner někdy projeví zájem vyzkoušet si těhotenský test, rozhodně se nejedná o tak špatný nápad. Nechte ho to zkusit, a ani mu nemusíte říkat, že těhotenský test nezjišťuje pouze těhotenství. Můžete si tak ozkoušet, zda je váš muž zdravý.

A co bychom doporučili mužům? Choďte na pravidelné návštěvy k lékaři a čas od času si udělejte i vy těhotenský test!

Sdílejte článek