Stačilo vypít obyčejný vývar z šišek a začaly se dít opravdu zajímavé věci, kterým nemohl nikdo uvěřit.

Dnešním tématem jsou šišky, které všichni jistě dobře znáte. Nemáme na mysli bramborové šišky s mákem, ale klasické šišky, které rostou na jehličnatých stromech. Tyto zvláštní plody, které mají nejrůznější tvary najdeme téměř v každém lese, v němž se vyskytují jehličnaté stromy. Věděli jste, že taková obyčejná šiška může mít skvělé léčivé účinky a dokáže nás zbavit problémů? Stačí jen vědět, jak šišky zpracovat a užívat. Ale pozor, ne všechny šišky jsou k tomu vhodné. Z toho důvodu si nyní o léčivých účincích šišek povíme něco více. Příště, až budete moci vyrazit na procházku do lesa, si jistě nezapomenete vzít s sebou košík na šišky.

Konzultujte s lékařem

Taková šiška může být pro lidský organismus velmi účinná. Zejména šiška z borovice může mít obrovský výhodné a prospěšné účinky na lidské zdraví. Jedná se především o období sezonních nemocí, které zasahují spoustu lidí. Odvar z šišek dokáže skvěle léčit dýchací problémy, resp. problémy s horními cestami dýchacími. Metoda s šiškami se používá už stovky let a pochází z jihovýchodní Asie. Samozřejmě, než se pustíte do této léčby, je nutná konzultace s lékařem.

Bohaté na minerály a vitaminy

V případě, že se dáte léčby s pomocí šišek, nestačí jen šišku sníst. Šišku musíte dobře zpracovat, jinak by vám způsobila více škody než užitku. Jak už jsme říkali, tak je nutno používat borovicovou šišku a nejlépe zelenou. Zelená šiška je bohatá na vitaminy a minerály, takže tělu může pomoci. Lze je připravit pomocí vaření nebo mletí, ale všeobecně nejběžnější formou je vaření, resp. vývar.

Čtěte také: Mysleli jste si, že orgasmus je vyvrcholením? Tak zkuste pozorovat, co se děje s Vaším tělem i následující dva dny potom!

Výhody pro zdraví

Vývar z uvařené zelené šišky smíchejte s octem, směs vypijte a zbavíte se otoků dásní. Smícháte-li vývar ze zelené šišky s olivovým olejem a medem, pomůžete zrychlit hojení ran na pokožce. Přidáte-li k vývaru ze zelených šišek med, můžete se zbavit dýchacích problémů a kašle. Díky vysokému obsahu vápníku a bílkovin, zlepšují šišky imunitu. Hnědé šišky v sobě mají dost draslíku, čímž pomáhají regenerovat kožní buňky a zamezují stárnutí a vráskám. Stejně tak pomáhají proti stresu a duševním poruchám.