David Hampl
3 října, 2017

Zkoušíte si šaty, které vypadají krásně ve výloze obchodu, ale máte pocit, že na Vás to vypadá hrozně? Znáte dobře tento stav? No to neznamená, že je něco v nepořádku s Vaším tělem. Prostě se jen musíte naučit volit oblečení podle tvaru Vašeho těla, tak abyste vyzdvihli jeho přirozené a krásné křivky.

Ale nebojte se, my pro Vás máme pár tipů! Dle tohoto návodu, už budete přesně vědět, co a jak nosit, aby i Váš tvar těla vypadal vždy dokonale.

Tvar jablka

[hana-code-insert name='google' /]Noste oblečení, které odvádí pozornost od střední části a pasu. Šaty a topy s výstřihem do "V" a šaty ve tvaru "A" Vám zkrátka sednou. Vyberte topy, které zakrývají celou oblast břicha a končí těsně pod Vašimi boky.

Vyhýbejte se dvojitým (dvoukřídlým) bundám, objemným topům a přilnavým materiálům. Sáhněte po vrstvených topech a tunikách.

Vyhýbejte se štíhlým džínám a rovným nohavicím. Vyšívané kalhoty, či se zadními kapsami jsou tou správnou volbou pro Vás.

Namísto toho, abyste kolem pasu nosili pásek, noste jej těsně pod prsama. To zdůrazní Vaše krásné křivky a minimalizuje Váš pas.

Tvar hrušky

Zvýrazněte ramena, abyste vyvážili tvar své postavy. K tomu můžete použít šály, pashminy a barevné náhrdelníky.

Vybírejte vzorované a zdobené topy a šaty. Vždy si pamatujte, že by Vaše ramena měla vypadat širší, proto využijte náhrdelníky, klobouky a nadýchané rukávy.

Vyhýbejte se těsným kalhotám, capri kalhotám, krátkým sukním a sukním do tvaru tužky. Vyberte si místo toho šortky na míru, krabaťející kalhoty a sukně do tvaru "A".

Používejte tmavé, plné barvy pro spodní polovinu Vašeho těla a světlejší a jasně zbarvené pro horní část.

Obdélníkový tvar těla

Pokud nemáte přirozené křivky, můžete použít oblečení a příslušenství, kterými je vytvoříte. Např. si nasaďte pásek v nejužší části pasu, abyste ho více zdůraznili. Pásek v této formě je dokonalým doplňkem pro delší trika a šaty.

Noste topy, které končí ve střední části Vašich boků. Vylepšete svá ramena a poprsí výraznými, nadýchanými a vrstvenými topy. Určitě nezapomínejte na doplňky, které do horní části dodají objem.

Vybírejte si spodní prádlo, které poskytuje dobrou podporu prsou a zvýrazní tak Váš pas.

Tvar přesýpacích hodin

[hana-code-insert name='Dole' /]Zvýrazněte své křivky! Proto si vybírejte šaty, které upoutávají pozornost na Váš pas.

Vyhýbejte se volnému oblečení. Pamatujte, že přilnavé oblečení zvýrazní Váš úzký pas a poprsí.

Používejte vhodné spodní prádlo. Pokud máte poprsí velké, nezapomeňte použít správný druh podprsenky. Vyhýbejte se polstrovaným košíčkům nebo nestrukturovaným podprsenkám, které způsobí, že Vaše poprsí padá dolů.

Volte topy a šaty s výstřihem do "V", sukně do tvaru tužky a košile, které zdůrazňují Vaše prsa.

Sdílejte článek