David Hampl
25 července, 2019

Objeví se, ani jeden neví jak, a zbavit se jí se zdá jako nikdy nekončící úkol. Plíseň v koupelně je rozhodně nepříjemná záležitost, které není jednoduché se zbavit. Poradíme vám, jak vyhrát tento boj proti nevzhledné plísni ve vaší koupelně – navíc díky jednoduché ingredienci, kterou máte jistě doma.

Jde to i levně a účinně

Plíseň v domácnost je nepříjemný problém, proti kterému se často bojuje jen velice obtížně. Občas selžou i vyzkoušené a oblíbené chemické prostředky a plíseň, která se zdála již minulostí, je do pár dnů zase zpátky. Jak to zařídit, abyste se plísně zbavili na trvalo?

Skvělým (a levným) prostředkem, který byste měli v takovém případě vyzkoušet, je kombinace dvou látek, které máte běžně doma. Díky tomu získáte úžasný likvidátor plísně za zlomek ceny chemických prostředků, které bojují proti plísni. Stačí vám k tomu tyto dvě ingredience:

  • obyčejný ocet
  • běžný prací prášek.

Je to jednoduché

Ocet a běžný prací prášek má doma každý. Koho by ale napadlo, že právě díky těmto dvěma ingrediencím se vaše koupelna může opět proměnit na dokonale čistou místnost bez plísní.

Prostředek na odstranění plísně z octu a pracího prášku vytvoříte tak, že v poměru 1:1 smícháte tyto dvě ingredience. Tuto směs pak aplikujte tam, kde je potřeba zarazit řádění plísně. Většinou se jedná o prostory kolem vany, sprchového koutu nebo ve spárách dlaždic.

Směs je potřeba nechat nějakou dobu působit. Minimální doba působená je alespoň deset minut, ale ničemu neuškodí, když směs necháte působit déle – pode potřeby můžete směs nechat působit i celou noc.

Směs jednoduše odstraníte pomocí kartáče nebo vlhké houbičky. Okamžitý výsledek vám vyrazí dech! Velkou výhodou je, že tento prostředek působí i jako prevence návratu plísně.

Nebezpečí bující plísně

Plíseň by se v žádném případě neměla brát na lehkou váhu. Boj proti ní je sice vyčerpávající, ale pro vaše zdraví naprosto nezbytný. Nejen, že plíseň nevypadá v žádné koupelně hezky, ale zároveň může také ohrozit vaše zdraví. Nekontrolovaná plíseň Díky plísni se do vzduchu dostávají její spóry (výtrusy), které mohu zapříčinit nepříjemné zdravotní potíže.

Výtrusy z plísně mohou být příčinou onemocnění zápalem plic. Častější problémy ale mají s plísněni především alergici, a astmatici, kteří jsou na své prostředí hákliví. Astmatici se často potýkají s tím, že jim prostředí, ve kterém plíseň řádí, může jejich nemoc nejen zhoršit, ale není ani výjimkou, když vyvolá přímo astmatický záchvat.

Zápach, který plíseň doprovází, je zapříčiněný produkcí těkavých látek. Tyto látky působí negativně a dráždivě jak na sliznice dýchacích cest, tak na sliznice oční. Není ani výjimkou, pokud vyvolá u citlivějších jedinců ekzém nebo nepříjemnou bolest hlavy.

Sdílejte článek