David Hampl
28 září, 2017

Zdánlivě dokonalé vztahy nejsou vždy tak dokonalé, jak se na první pohled může zdát. Lidové přesvědčení je, že pokud partneři chtějí zůstat spolu, je garantován jejich šťastný konec. Ale bohužel, toto vždy v reálném životě neplatí.

Protože jsme přesvědčeni, že někdy stojí za to, zeptat se sám sebe, jestli je pro nás náš aktuální partner ten správný a vyvolený, přinášíme Vám tento článek. Podle většiny psychologů existuje 6 zjevných příznaků toho, že ve vztahu nefunguje vše tak, jak by mělo.

Neustálé hádky

Mnoho lidí má tendenci říkat, že "milenecké haštěření" je neškodné. Pokud se však hádky stanou každodenní záležitostí, ​​může to být pro Vás znamení, abyste se vážně podívali na sebe a Vašeho partnera. Linka mezi haštěřením a něčím více škodlivým je totiž velmi tenká.

Musíte se pokusit myslet v perspektivě: co se z vás dvou stane během několika let? Měli byste si znovu namalovat mentální obraz Vaší budoucnosti s touto osobou a přemýšlet o tom, jak se to shoduje s Vašimi představami o rodině a lásce.

Žárlivost není láska

Často slyšíme, že čím víc žárlivosti je ve vztahu, tím silnější je láska. Ale ve skutečnosti tomu tak není. Žárlivost je destruktivní a musí být udržována pod kontrolou. V životě je mnoho věcí, které dokáží lidi sbližovat, ale žárlivost je může snadno zničit.

Žárlivost je ukazatelem našeho nedostatku vnitřní důvěry. S cílem uniknout od bolesti, kterou tento nedostatek sebedůvěry přináší, přenášíme ji, se zaměřením na naše blízké. Žárlivost nemá s láskou nic společného, za to se závislostí ano.

Náznaky odlišnosti

Jazyk těla nikdy nelže. Když se setkáváme s člověkem, který je fyzicky atraktivní, ukážeme všechny známky toho, že jsme zamilovaní, i když je nemáme pod kontrolou. Dotýkáme se našich vlasů a červenáme se.

Tyto znaky však nemohou zůstat stejné po celou dobu vztahu. Přesto Vám dávají dobrou příležitost zjistit, jestli je člověk stále zamilovaný. Pokud tělo začne projevovat lhostejnost, znamená to, že se city partnera k Vám mohly ochladit.

Vzdálenost

Situace, kdy Váš milovaný odešel, aby studoval, nebo pracoval v jiné zemi, je pro vztah často velmi škodlivá. Po několika měsících odloučení se mentální obraz, který má Váš partner, stává, pokud již není vybledlý, lehce rozmazaný. Žádné množství chatování přes Skype nebo Viber ani všechny e-maily na světě nemohou nahradit osobní kontakt. A i když Vaše láska přežije, Váš vztah je prakticky odsouzen k neúspěchu.

Neustálé pochybování o Vašich rozhodnutích

Je v pořádku, že se někdy objeví pochybnosti ve vztahu, proto je třeba se čas od času zbavit zbabělosti a nervozity, např. když uvažujete o možnosti uzavřít manželství se svým partnerem. Ale ve zdravém vztahu, čas vždy pomáhá vymazat všechny pochybnosti a obavy. Čím déle jste společně, tím méně prostoru zůstává pro úzkost.

Pokud máte pocit přetrvávajících pochybností, mohl by to být signál, že něco není ve Vašem vztahu, nebo ve Vašem vnitřním já v pořádku.

Nekompatibilní cíle

"Protiklady se přitahují." Určitě jste tuto větu slyšeli mnohokrát. V životě to však často vychází trochu jinak.

Upřímě si budete moci sestavovat společné plány a společně si užívat štěstí, pokud se Vaše výhledy na život shodují. Samozřejmě není možné najít někoho, jehož priority zcela odpovídají těm Vaším. Musíte však mít převážně podobné názory na hlavní oblasti života, jako je plánování domácnosti, distribuce rolí v rodině, výchova dětí, vzdělání a morální hodnoty. Pokud se Vaše názory liší radikálně, je zbytečné si něco nalhávat.

Podívejte se na svého partnera, je to opravdu ten typ člověka, se kterým si přejete strávit zbytek života?

Sdílejte článek