Stará bouda byla na likvidaci, ale tento muž ji proměnil v něco mimořádného. Okolí se mu nejdříve smálo za to, že ji nechce srovnat se zemí. Když dílo dokončil, každý chodil jeho výtvor obdivovat

Pokud máte to štěstí, že bydlíte v domku se zahradou, určitě často přemýšlíte nad tím, jak by se tento prostor dal co nejlépe využít. Mít dům totiž není jen radost, ale také pěkně náročná starost. Neustále musíte řešit nějaké opravy či úpravy, veškeré problémy jdou ihned za vámi, není zde nikdo jiný, kdo by se o celou stavbu měl starat. Často vám tak zbývá akorát tak dost sil a času, abyste se věnovali svému domu, ale na zahradu už trochu pozapomínáte. A tak mnohdy chátrá, uvadá a je vším jiným, jen ne oázou pohody a klidu.

Co se starou kůlnou?

A podobně to měl asi i tento muž, který už se nemohl dívat na zarostlou džungli a rozhodl, že svou zahradu od základu promění. Společně se svým otcem se pustili do odvážného projektu, který je stál spoustu sil a času, ale výsledek bezpochyby stojí za to. Nechte se inspirovat a třeba zjistíte, že i na vaší zahradě by snadno mohlo vyrůst něco podobného. Jde jen o to konečně jednou skutečně začít a pořád to jen neodkládat na neurčito.

Když se muž pouštěl do renovace své zahrady, nevěděl si vůbec rady se starou kůlnou, která celý dvorek hyzdila. Strhnout ji? Renovovat? Nejjednodušším řešením by bezpochyby bylo starou ruinu srovnat se zemí a mít klid, ale oba muži v ní viděli potenciál. Pustili se tedy do náročné renovace, která ale přinesla skutečně mimořádné výsledky.

I z mála může vyrůst hodně

Obyčejnou polorozpadlou kůlnu obložili dřevem a od střechy až po základy ji renovovali, takže namísto staré kůlny vznikl na zahrádce roztomilý zahradní domek, který navíc přímo navazuje na přilehlý bazének. Hned u domku je malá teráska se zahradním nábytkem a gril, takže je to ideální místo, kde trávit dlouhé letní večery. Stačilo úsilí, nadšení a trocha zručnosti a ze staré zbořeniny se stalo místo, kde chce trávit společný čas celá rodina. A nikdo se jim nemůže divit. Chaloupka skutečně působí hezkým romantickým dojmem, nádherně zapadá do konceptu celé zahrady, a přitom je to vlastně jen obyčejná stará kůlna, která měla svůj osud již spočítaný.

Ať už si tedy usmyslíte cokoliv, určitě se vám to může podařit. Nezáleží na tom, kolik prostoru nebo možností máte. I málo se dá proměnit v mimořádnou věc. Stačí jen chtít, vyhrnout rukávy a s vervou se pustit do práce. A i na vaší zahradě může vyrůst podobně zajímavý projekt.