Staré džíny rozhodně nevyhazujte! Můžete jim dát druhý život. Poradíme vám, jak je můžete ještě zužitkovat! Co třeba šaty, stylová taška, řemínek na hodinky, nebo pantofle? -
Menu

Staré džíny rozhodně nevyhazujte! Můžete jim dát druhý život. Poradíme vám, jak je můžete ještě zužitkovat! Co třeba šaty, stylová taška, řemínek na hodinky, nebo pantofle?

„Vyrostli“ jste ze starých džínů? Nebo se na nich objevila díra, kterou už byste nespravili tak, aby byla nenápadná? Pokud je vám líto takové džíny vyhodit, máme pro vás dobrou zprávu! Můžete je zužitkovat ještě jinak! Po přečtení tohoto článku už nikdy žádné džíny nevyhodíte, za to vám ručíme. Rozhodli jsme se vás totiž inspirovat k tomu, abyste je ještě použili. Uvidíte, že některý z nápadů si skutečně oblíbíte.

Džínové šaty

Pokud jste si někdy chtěli koupit džínové šaty, víte, že to není levná záležitost. A mnohdy vám takové šaty ani nesedí. Zkuste si je vyrobit ze starých džínů! Spotřebovat můžete různé barvy džínovin a docílit tak neobyčejného vzhledu svých šatů! Přidat můžete i zipy či kovové či koženkové prvky.

Řemínek na hodinky

Takový řemínek si můžete připravit jen z malých kusů džínoviny, například, když zkracujete nové džíny. Stačí je obšít vhodnou nití a přidat koženkové prvky. Svůj řemínek si můžete uzpůsobit svým potřebám – udělejte jej tak široký, jak potřebujete a ozdobte si jej podle svého vkusu!

Kardigan

Pokud si netroufáte na šití džínových šatů, můžete nejprve zkusit vyrobit si kardigan. Tento volný „přehoz“ nepotřebuje znát vaše přesné míry, takže se hodí například pro ty, kteří jsou v šití oděvů úplní nováčci. Přidat můžete i jiné materiály, než je džínovina.

Taška z proužků džínoviny

Kabelky jsou poměrně drahou záležitostí. Pokud si ale ze svých džínů připravíte proužky, které propletete, získáte tak snadno a rychle zajímavou tašku, která se vám bude hodit k jakémukoliv outfitu (stejně jako samotné džíny)! Vyrobte si tašku malou nebo velkou, podle toho, jak ji chcete používat.

Originální plášť

Pokud se věnujete nějaké umělecké činnosti, pak si z džínoviny můžete připravit plášť. Sešít můžete jednotlivé čtverečky džínoviny k sobě, nebo můžete zvolit i jiné geometrické tvary. Takovýto plášť si nikdy s ničím nespletete. A bude velmi originální.

Neobyčejná džínová sukně

Zkuste džínovinu natrhat na proužky a tu pak našít na jinou látku – nejlépe se vzorem. Tato látka pak bude vykukovat pod džínovinou a bude to vypadat velice rafinovaně. Takovou džínovou sukni vám budou závidět všechny kamarádky!

Džínové šortky

Pokud se vám udělala díra na koleni, ale džíny vám stále ještě padnou, jednoduše jim odstřihněte nohavice. Z vnější strany stehen je odstřihněte a doplňte vhodnou krajkou. Olemujte a můžete své džíny nosit i nadále – tentokrát však jako svůdné šortky.

Pohodlné pantofle

Proč byste měli kupovat drahé pantofle z obchodu, když si je můžete připravit doma za zlomek ceny? Jediné, co budete muset sehnat, jsou vhodné materiály na podrážky. Hodí se například tuhé vložky do bot. Ty jednoduše obšijte džínovinou a máte hotové krásné pantofle univerzální velikosti pro všechny hosty.

Různé oděvy

Z džínoviny můžete připravit různé druhy oděvů – overaly, pláště, bundy, sukně, šaty. Prostě co vás napadne. Nechte se unést svou fantazií a připravte si oblečení, které vidíte na módních molech. Kombinujte je s jinými materiály, jako je třeba koženka, kov či jinak barevné látky.

Buďte styloví

Pokud vám jsou džíny už malé, pak je můžete přeměnit v šortky jednoduše tak, že povolíte vnější švy a našijete do nich pruh jiné látky. Tato látka může mít klidně i výraznou barvu – zkusit můžete například manšester. Nebo si pod nemoderní džínovou vestu našijte sukni z jakékoli látky, která se vám líbí – a získáte moderní šaty. Z různých barev džínoviny si můžete sešít džínovou sukni – zkuste i bílou či černou džínovinu v kombinaci s klasickou modrou.

Líbil se vám článek?

Tisk
KRÁSA A MÓDA

Přirozený způsob, jak mít hladké podpatky na předpis naší babičky.…

Boj s hrubými patami je nikdy nekončící procedurou, kterou mnozí opakují den, co den a stále bez výsledku. Je zbytečné utrácet…
KRÁSA A MÓDA

Zubního kamene a zápachu z úst vás zbaví jednoduše věc,…

Zubní kamen a zubní plak jsou velice nepříjemné. V ústech se pravidelně tvoří a ne vždy se je podaří zcela odstranit…
KRÁSA A MÓDA

Střední dlouhé vlasy: ideální pro každou ženu, atraktivní účesy, díky…

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Většina žen si toho je velmi dobře vědoma, a…
KRÁSA A MÓDA

6 účinných a jednoduchých způsobů, jak se zbavit zubního kamene…

Krásné zuby a příjemný dech jsou v současnosti jednou z velmi důležitých věcí jak v osobním, tak profesním životě. Prostřednictvím úsměvu totiž působíme…
KRÁSA A MÓDA

Zbavte se křečových žil navždy zcela přirozeným způsobem – tajemství…

Křečové žíly neboli varixy patří mezi jedno z velmi častých onemocnění. Obecně platí, že ženy se s křečovými žilami potýkají mnohem častěji…
KRÁSA A MÓDA

Žena zašla ke kadeřnici a díky účesu omládla o 10…

Jedno staré rčení říká, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Většina žen si toho je velmi dobře vědoma, a…