Domů TIPY A TRIKY Jste starší 40 let a nedaří se Vám přes veškerou snahu zhubnout?...

Jste starší 40 let a nedaří se Vám přes veškerou snahu zhubnout? Vyzkoušejte těchto 8 efektivních způsobů, které jsou pro Vás jako stvořené!

Podle WebMD se náš metabolismus po každém desetiletí našeho života zpomalí asi o 5% poté, co dosáhneme věku 40 let. To znamená, že v těchto letech ženy musí v průměru denně snížit příjem kalorií až o 100 kalorií, aby zůstaly ve stejné formě. Nicméně existují další snadnější a dokonce i překvapivé způsoby, jak spálit tyto přebytečné kalorie!

Dnes jsem pro Vás hromáždili 8 efektivních metod, ve kterých zůstanete ve formě, i když jste starší 40 let. Uvidíte, že některé z nich zde existují již dlouhou dobu, jen jste jim nepřikládali tak důležitou roli, a většina z nich opravdu není tak těžkých a mohou být dokonce zábavnými!

1. Zvolte správné cviky!

Při zpomalení metabolismu je důležité nejen dodržovat každodenní 30minutové kardio, ale také do svého harmonogramu zařadit 4 až 5 tréninků týdně zaměřených na výdrž. Vyzkoušejte tak dřepy, výpady, kliky, apod. To vše jsou skvělé cviky pro udržení zdravé svalové hmoty a spalování ještě více kalorií.

Chůze nejméně 10 000 kroků denně je také skvělý způsob, jak podpořit Váš metabolismus, udržet se fit a zlepšit si náladu.

2. Nastavte si realistické cíle.

Bez ohledu na to, jak může vypadat lákavě hubnout pomocí „kouzelné pilulky“, je nutné si uvědomit, že to není realistické. Navíc, i kdyby se Vám něco takového povedlo, bylo by to mnohem více škodlivé pro Vaše tělo, než prospěšné.

Proto byste se měli snažit hubnout max. 0,5-1 kg týdně, abyste si ušetřili fyzický a emocionální stres spojený s příliš rychlou ztrátou hmotnosti.

3. Dodávejte tělu potřebné vitamíny.

Vaše tělo má různé potřeby v různých obdobích Vašeho života. U žen nad 40 let je nezbytné, aby do stravy zahrnuli vápník, vitamín B12, draslík, hořčík, vitamin D, omega-3 a probiotika.

4. Dodržujte „harmonogram“,

Pravidelné, ale časté jídlo by se mělo stát prioritou. Přeskakování jídel zpomaluje Váš metabolismus: Vaše tělo dostává signál, aby uchovávalo kalorie místo toho, aby je spalovalo.

A nezapomeňte, že kvalitní snídaně je základem každého dne. Naopak večer, volte něco lehkého.

5. Nezapomeňte si odpočinout.

Spánek není dobrý jen pro Vaši pokožku, ale také pomáhá tělu zůstat zdravější a štíhlé! Výzkum dokazuje, že nedostatek spánku může vést ke špatným rozhodnutím.

Takže odložte telefon a počítač před spaním, ať se vyspíte co nejvíce!

6. Ztlumte teplo.

Jak překvapivě to může znít, je to skutečně pravda! Chladnější teploty Vám pomáhají při spalování tuků a to i když spíte. Dospělí mají dva druhy tuku: špatný bílý a dobrý hnědý. Hnědý tuk je zodpovědný za spalování kalorií a vytváření tepla. Když se Vaše domácnosti zahřívají, aktivita Vašeho hnědého tuku je pozastavena.

Vědci doporučují udržovat teplotu domácnosti na 19°C. To zní jako skvělý způsob, jak jednoduše zhubnout, že?

7. Pijte dostatek vody.

Pokud jste náchylní k nadýmání, možná je to tím, že tělu nedodáváte dostatek vody. Naopak, dostatek vody Vám skutečně pomůže vyrovnat se s tímto problémem, stejně jako zvýšit množství kalorií, které spálíte.

Voda také pomáhá detoxikovat tělo. Již jedna sklenice vody před jídlem sníží Vaši chuť k jídlu a počet kalorií, které konzumujete.

8. Pečujte o své zdraví.

Někdy, když jste ve věku nad 40 let a nedaří se Vám zhubnout i přes všechnu snahu, znamená to, že Vaše játra potřebují detoxikaci, nebo máte problém se štítnou žlázou. Mohou existovat samozřejmě i jiné příčiny, ale tyto dvě jsou obvykle nejčastější.

Pevně věřím, že hubnutí teď bude snadnější!

Kam dál?

Když vaříte těstoviny, cedíte je, a zbavujete se tak veškeré zakalené vody? Zde je zcela zásadní důvod, proč byste to už nikdy neměli udělat!

Toto by měl vědět každý! 9 Věcí v domácnosti, které byste měli čistit každý den!

Víte, jak kouzelná je potravinová fólie? Zde je 14 triků, jak efektivně tuto fólii využít v domácnosti!

16 potravin, které mohou vydržet daleko déle, než si myslíte. Musíte jen znát ty správné triky!

Milujete Vaši mikrovlnku? Zde je 9 věcí, které byste do ní nikdy neměli umisťovat!

Další články