Jste starší 40 let a nedaří se Vám přes veškerou snahu zhubnout? Vyzkoušejte těchto 8 efektivních způsobů, které jsou pro Vás jako stvořené! -
Menu

Jste starší 40 let a nedaří se Vám přes veškerou snahu zhubnout? Vyzkoušejte těchto 8 efektivních způsobů, které jsou pro Vás jako stvořené!

Podle WebMD se náš metabolismus po každém desetiletí našeho života zpomalí asi o 5% poté, co dosáhneme věku 40 let. To znamená, že v těchto letech ženy musí v průměru denně snížit příjem kalorií až o 100 kalorií, aby zůstaly ve stejné formě. Nicméně existují další snadnější a dokonce i překvapivé způsoby, jak spálit tyto přebytečné kalorie!

Dnes jsem pro Vás hromáždili 8 efektivních metod, ve kterých zůstanete ve formě, i když jste starší 40 let. Uvidíte, že některé z nich zde existují již dlouhou dobu, jen jste jim nepřikládali tak důležitou roli, a většina z nich opravdu není tak těžkých a mohou být dokonce zábavnými!

1. Zvolte správné cviky!

Při zpomalení metabolismu je důležité nejen dodržovat každodenní 30minutové kardio, ale také do svého harmonogramu zařadit 4 až 5 tréninků týdně zaměřených na výdrž. Vyzkoušejte tak dřepy, výpady, kliky, apod. To vše jsou skvělé cviky pro udržení zdravé svalové hmoty a spalování ještě více kalorií.

Chůze nejméně 10 000 kroků denně je také skvělý způsob, jak podpořit Váš metabolismus, udržet se fit a zlepšit si náladu.

2. Nastavte si realistické cíle.

Bez ohledu na to, jak může vypadat lákavě hubnout pomocí „kouzelné pilulky“, je nutné si uvědomit, že to není realistické. Navíc, i kdyby se Vám něco takového povedlo, bylo by to mnohem více škodlivé pro Vaše tělo, než prospěšné.

Proto byste se měli snažit hubnout max. 0,5-1 kg týdně, abyste si ušetřili fyzický a emocionální stres spojený s příliš rychlou ztrátou hmotnosti.

3. Dodávejte tělu potřebné vitamíny.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
ZDROJbrightside.me

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Chcete mít dokonalá velikonoční vejce? Jsou za hodinu hotová a…

Jak barvíte svá velikonoční vejce vy? Sázíte na klasiku v podobě běžných barev? Nebo využíváte slupky z cibule? Či snad vytváříte obtisky…
TIPY A TRIKY

Sůl není jenom pomocníkem při vaření. Budete ohromeni tím, jaké…

Sůl nad zlato byla pohádka, která říkala, že bez soli se člověk nemůže obejít. Jednalo se o pohádku, která byla…
TIPY A TRIKY

Stačí málo a můžete si vykouzlit skvělé pantofle. Zvládnete je…

Pletené pantofle na dvou pletacích jehlách vypadají velmi roztomile a příjemně, a co je nejdůležitější, že vaše nohy nebudou mrznout.…
TIPY A TRIKY

Letos obarvěte velikonoční vajíčka jinak! A lépe. Bude vám stačit…

A jak barvíte velikonoční vajíčka vy? je to stále stejné? Tedy takové, že koupíte barvy v obchodě, smícháte je s vodou a…
Rozvod manželů
TIPY A TRIKY

Jak se rozvést co nejrychleji? Podejte elektronickou žádost o rozvod…

Když si dva přestanou rozumět, je někdy lepší, kdy „jdou od sebe“. Důvodů k neshodám může být mnoho, nejčastěji to…
TIPY A TRIKY

Stačí málo a zhubnete neuvěřitelných 7 kg za 8 dní!…

Některé ženy to znají až příliš dobře. Nadechnou se vzduchu, pomyslí na čokoládu, podívají se na brynzové halušky a je…