Domů TIPY A TRIKY Jste starší 40 let a nedaří se Vám přes veškerou snahu zhubnout?...

Jste starší 40 let a nedaří se Vám přes veškerou snahu zhubnout? Vyzkoušejte těchto 8 efektivních způsobů, které jsou pro Vás jako stvořené!

Podle WebMD se náš metabolismus po každém desetiletí našeho života zpomalí asi o 5% poté, co dosáhneme věku 40 let. To znamená, že v těchto letech ženy musí v průměru denně snížit příjem kalorií až o 100 kalorií, aby zůstaly ve stejné formě. Nicméně existují další snadnější a dokonce i překvapivé způsoby, jak spálit tyto přebytečné kalorie!

Dnes jsem pro Vás hromáždili 8 efektivních metod, ve kterých zůstanete ve formě, i když jste starší 40 let. Uvidíte, že některé z nich zde existují již dlouhou dobu, jen jste jim nepřikládali tak důležitou roli, a většina z nich opravdu není tak těžkých a mohou být dokonce zábavnými!

1. Zvolte správné cviky!

Při zpomalení metabolismu je důležité nejen dodržovat každodenní 30minutové kardio, ale také do svého harmonogramu zařadit 4 až 5 tréninků týdně zaměřených na výdrž. Vyzkoušejte tak dřepy, výpady, kliky, apod. To vše jsou skvělé cviky pro udržení zdravé svalové hmoty a spalování ještě více kalorií.

Chůze nejméně 10 000 kroků denně je také skvělý způsob, jak podpořit Váš metabolismus, udržet se fit a zlepšit si náladu.

2. Nastavte si realistické cíle.

Bez ohledu na to, jak může vypadat lákavě hubnout pomocí „kouzelné pilulky“, je nutné si uvědomit, že to není realistické. Navíc, i kdyby se Vám něco takového povedlo, bylo by to mnohem více škodlivé pro Vaše tělo, než prospěšné.

Proto byste se měli snažit hubnout max. 0,5-1 kg týdně, abyste si ušetřili fyzický a emocionální stres spojený s příliš rychlou ztrátou hmotnosti.

3. Dodávejte tělu potřebné vitamíny.

Kam dál?

Ušetřete stovky měsíčně a přesto si užívejte čistotu svého domova! Babiččin trik, který nikdy nezklame!

Trápí vás zarostlé nehty na nohou? Těchto 5 osvědčených triků váš problém vyřeší!

Nejsnáze se zbavíte bolesti bederní páteře, když budete dělat tyto 2 jednoduché věci!

Trápí vás bolest kolen? S těmito triky se jí snadno a rychle zbavíte!

10 věcí, které se vnoučata mohou naučit od svých prarodičů. Mějte to na paměti!

Další články