Starší matka si vzala hypotéku, aby zaplatila synovy studium: Ten ji místo nechal bez domova téměř na ulici – stal se ovšem boží zázrak

Rodiče jsou pro své děti schopni udělat téměř cokoliv. Přináší oběti a snaží se, aby potomci byli úspěšní a měli zajištěný dobrý život. Bohužel ne každé dítě je ochotné udělat to samé pro své rodiče. Dobré oplatí zlým a péči nezájmem. Svých rodičů si vůbec neváží.

Toto se stalo i 75leté ženě z Guatemaly. Musela polknout hořkou pilulku, když se po celoživotní péči o svého potomka ocitla na ulici. Celá rodina se k ní obrátila zády. Předtím, než se její život změnil v noční můru, měla Catarina Raymundo pěkně zařízený domov a slušný obnos v bance. Vlivem nešťastného osudu ale tato obětavá matka skončila jako bezdomovec.

Syn se chtěl stát účetním

Sama pocházela z chudých poměrů, ale přesto byla schopna se v životě dobře zaopatřit. V Guatemale je obtížné najít dobře placenou práci, a tak když se její syn rozhodl, že chce jít studovat účetnictví do Spojených států, chtěla ho podpořit. Studium v zahraničí ale není levná záležitost. Catarina si tedy, ač nerada, rozhodla vzít půjčku, aby zaplatila synův pobyt v zahraničí.

Čtěte také: Po přečtení tohoto už nikdy nebudete úmyslně zadržovat moč!

  • za splacení půjčky se zaručila svým domem
  • prodala všechen svůj majetek

To vše udělala proto, aby syn mohl odjet. Doufala, že až dokončí školu ve Spojených státech, vrátí k ní domů do Guatemaly. To se ale nestalo. Catarina nezvládala platit splátky včas, a tak brzy přišla i o střechu nad hlavou. Došlo na nejhorší. Byla nucena začít přespávat na ulici.

Zachránili ji dobrovolníci

Catarina měla velké štěstí. Skupina dobrovolníků z místního kostela se dověděla o jejích problémech. Farář zorganizoval pomoc. Rozhodli se, že pro Catarinu uspořádají sbírku mezi místními a postaví společnými silami pro nešťastnou ženu nový příbytek. Catarina tak díky nim už nemusí žít na ulici. Stále ale doufá, že se její syn, který ji opustil, jednoho dne ze Spojených států vrátí a opět budou spolu.